Villarreal
Villarreal 2:3 Real Madrid
Real Madrid

Petar Jenjić • nedjelja, 26.02.2017.

Real Madrid vratio se na prvo mjesto prvenstvene ljestvice. U susretu 24. kola na El Madrigalu protiv Villarreala Zidaneova je momčad preokrenula zaostatak 2:0 i s tri pogotka u posljednjih 25 minuta došla do pobjede...

Prvi put nakon dugo vremena Real je na teren istrčao u najboljoj mogućoj postavi. Nakon poraza od Valencije više nije bio na vrhu Primere i pobjeda protiv Žute podmornice bila je imperativ za Zidaneovu momčad, koja je igrala vrlo slabo, zaostajala dva pogotka do 64. minute, ali je sjajnom završnicom napravila preokret i vratila se na prvu poziciju prvenstvene ljestvice. Bila je ovo 44. uzastopna utakmica da je Real postigao barem jedan pogodak na susretu čime je izjednačio rekord Barcelone iz daleke 1944. godine.

Početno ispitivanje snaga zaključeno je u 10. minuti, kada je Villarreal došao do prve prilike. S ruba kaznenog prostora je opalio Mario Gaspar, ali je Keylor Navas još bolje obranio. Nije dobro Real stajao na terenu kada uzmemo u obzir da bi ih eventualni poraz gurnuo u dodatne probleme. Dobru su priliku imali u 25. minuti kada je Marcelo centrirao na Benzemu koji ramenom upućuje neugodan udarac, međutim Asenjo je sjajno refleksno obranio.

Ipak, bliže je pogotku bio domaćin koji je bio konkretniji i lakše je dolazio do gola Navasa. Najbliže je pogotku bio Castillejo u 31. minuti kada je neometan pucao s druge stative, ali nije najbolje zahvatio centaršut pa je poslao loptu preko gola. Problem domaćem treneru stvorila je i ozljeda vratara Asenja koji je morao napustiti igru nekoliko minuta kasnije. Jalovu inicijativu domaćin nije iskoristio za bolju priliku ili eventualni pogodak.

Pet minuta igre u nastavku trebalo je Villarrealu da postigne pogodak, jedan je centaršut Castillejo spustio glavom prema Manuelu Triguerosu koji iz poluvoleja pogađa mrežu Reala i postao do sada jedini igrač koji je ove sezone zabio i Realu i Atleticu. Nekoliko minuta kasnije novi šok za goste, Bruno Soriano je lijepo u prostor proigrao Cedrica Bakambua koji matira Navasa bez većih problema. Dobru je priliku imao Cristiano Ronaldo na drugoj strani, ali je odličan volej prvo pogodio stativu, zatim se od Andresa Fernandeza odbila prema vani.

U 64. minuti gosti su smanjili zaostatak, Daniel Carvajal je nabacio, a Gareth Bale glavom zakucao loptu u mrežu. Osam minuta kasnije kapetan Soriano je nespretno igrao rukom i Real je dobio kazneni udarac, siguran je izvođač bio Ronaldo kojemu je ovo 57. postignuti pogodak s 11 metara, nijedan nogometaš u povijesti Primere nema više. Zbog prevelikog protesta trener domaćina Fran Escriba bio je isključen.

Sve se okrenulo od tog trenutka i samo je jedna momčad igrala, u 83. minuti Marcelo je ubacio s desnog krila, a Alvaro Morata glavom zatresao mrežu domaćina. Unatoč nastojanjima, Villarreal nije uspio izvući niti bod. Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real.

• qvestor27.02.2017. u 08:16
    da penal može i ne mora biti ali nakon toga Villarreal je stao kao da su imali blokadu da je to Real i da ne mogu ništa više učiniti zbog takvog pristupa su primili i treći gol