Liga prvaka, skupina B, 13. kolo, 04.03.2017, 17:30 h
OTP Bank Pick Szeged 26:21 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb poražen u Szegedu, Kristianstad mu kvari planove

Branimir Korać • subota, 04.03.2017.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su novi poraz u Ligi prvaka i sada su u situaciji da im čak niti pobjeda možda neće biti dovoljna za prolaz u posljednjem kolu. Naime Kristianstad je svladao Kielce i ukoliko bude bolji i od Vardara, PPD Zagreb neće imati šanse za prolaz...

Szeged je i drugi put ove sezone bio bolji od PPD Zagreba. Nakon 26:24 u zagrebačkoj Areni, Mađari su slavili i u svojoj dvorani i to s 26:21.

Zagreb je bio ravnopravan protivnik u prvom poluvremenu i tu je tek u završnici posustao te na odmor odnio zaostatak. U nastavku susreta domaćin je ipak bio bolji te je na kraju zasluženo odnio pobjedu.

Ovim porazom pali su Zagrebaši na posljednje mjesto u skupini nakon što je Kristianstad iznenadio Kielce. Poljaci su tako upisali poraze protiv izravnih Zagrebovih protivnika u borbi za prolaz dalje i to bi u konačnici moglo biti kobno. Zagreb u posljednjem kolu igra protiv Celja u Areni i mora upisati pobjedu od tri ili više golova razlike, ali Kristianstad ne smije slaviti u Skoplju protiv Vardara.

U Mađarskoj je Zagreb odigrao dobrih 25 minuta, domaćin je u najvećem dijelu prvog poluvremena bio prisiljen hvatati zaostatak da bi golovima Balogha i Källmana domaćin ipak odnio prednost 14:12 na odmor.

U drugom dijelu Zagreb se dosta mučio u napadu, nije igrao dobro i Szegedu nije trebalo puno da se odvoji na pet razlike i u nastavku susreta mirno iskontrolira rezultat.

Sredinom drugog dijela nakon gola Sandra Obranovića bilo je i najviših 22:15 za Szeged, već tada sve je bilo jasno i ostalo je pitanje samo s kolikom razlikom će Zagrebaši upisati poraz.

U konačnici završilo je 26:21 za Szeged koji tako ostaje u igri čak za drugo mjesto u skupini za što će morati u gostima svladati Rhein-Neckar Löwen.

U ovom dvoboju predvodili su ga Zsolt Balogh sa sedam i Jonas Källman s pet golova, Sandro Obranović postigao je tri, a Denis Buntić jedan gol. Kod poraženih najefikasniji s četiri postignuta pogotka bio je Josip Valčić.