Deset golova Penezić nije pomoglo Vardaru u izbjegavanju katastrofalnog poraza u Metzu

Branimir Korać • nedjelja, 05.03.2017.

Predzadnje kolo grupne faze Lige prvakinja donijelo je neočekivani poraz Vardara u Metzu i to s katastrofalnih 14 golova razlike unatoč dobrom danu Andree Penezić...

Sastavi s vrha skupine 1 upisali su neočekivane kikseve u devetom Ferencvaroš je i dalje na vrhu s bodom prednosti nad Vardarom, a na gostovanju kod Thüringera odigrao je tek 29:29 čime je Thüringer i definitivno ispao iz igre za prolazak u četvrtfinale.

Iako su vodile s pet golova prednosti tijekom prvog poluvremena, Mađarice na kraju mogu biti zadovoljne bodom jer su dvije i pol minute prije kraja susreta gubile 29:26. Ipak uz dva pogotka Kovacsics sa sedam metara te jedan Schatzl, Ferencvaroš je uspio doći do remija.

U domaćem sastavu čak 12 pogodaka postigla je Iveta Luzumova dok je Manon Houette dodala šest. Kod gošći Szandra Szollosi-Zacsik postigla je šest pogodaka.

Vardar je doživio pravu katastrofu na gostovanju u Metzu. Malo tko je mogao predvidjeti ovakav rasplet, domaće igračice odigrale su daleko najbolju utakmicu sezone i upisale su pobjedu čak 42:28.

Vratarke Vardara nisu bile raspoložene i Metz je to itekako dobro iskoristio uz nevjerojatan postotak efikasnosti šuta od čak 81 posto. U prvom poluvremenu Makedonke su još bile u igri, na odmoru je bilo 19:16 za Metz, ali u nastavku susreta uslijedio je pravi potop i Francuskinje visoko slave.

Nezaustavljive su bile Ana Gros s 12 golova i Xenia Smits s osam dok je kor Vardara daleko ispred ostalih bila hrvatska reprezentativka Andrea Penezić s deset pogodaka i samo jednim promašajem.

Budućnost je rutinski stigla do pobjede protiv posljednjeplasirane Astrahanočke koju je pregazila s 38:20. Ruskinje su u prošlom kolu upisale prvu i jedinu pobjedu, ali u Podgorici su teško poražene.

Posljednje kolo Budućnosti donosi gostovanje u Mađarskoj kod Ferencvaroša gdje sada ima mogućnost pobjedom preskočiti Mađarice, pa čak i Vardar ukoliko Makedonke nekim čudom izgube u Skoplju od Thüringera.

Kod Budućnosti u ovom susretu istaknule su se Cristina Neagu i Dragana Cvijić s po pet golova, a Matea Pletikosić postigla je tri pogotka. Kod gošći Ljudmila Postnova postigla je pet pogodaka.

Györ je potvrdio prvo mjesto u skupini 2 i izbacio je Esbjerg iz svake igre za prolazak u četvrtfinale. Mađarice su u svojoj dvorani očekivano lako slavile s 33:22.

Dominacija Györa bila je vidljiva od samog početka susreta, Esbjerg je rezultatski još držao korak u prvih desetak minuta, ali nakon serije domaćih igračica 5:0 za bijeg na 9:4, dvoboj je prelomljen. U nastavku susreta prednost je samo rasla te je u drugom dijelu iznosila i ogromnih plus 13.

Po šest golova kod pobjednica postigle su Anita Görbicz i Eduarda Amorim Taleska dok su po pet dodale Julia Harsfalvi i Yvette Broch. Na drugoj strani Jenny Alm postigla je osam golova, a Ida Karlsson pet.