Zadar poražen kod Karpoša, ostanak u ligi ovisi o posljednjem kolu

Petar Jenjić • ponedjeljak, 06.03.2017.

U posljednjem susretu 25. kola ABA lige košarkaši Zadra poraženi su na gostovanju kod makedonskog Karpoša rezultatom 85:79 čime su ostanak u regionalnom društvu, uoči posljednjeg kola, ostavili pod znakom pitanja...

Ostanak Zadra u ABA ligi i dalje ostaje pod znakom upitnika, danas su bez Lovre Mazalina i Jakova Vladovića poraženi na gostovanju kod Karpoša rezultatom 85:79. Sada će u posljednjem kolu morati pobijediti Union Olimpiju ili čekati pobjedu Cibone na gostovanju kod Krke.

Tricaški raspoložene momčadi ubacile su ukupno pet u prve tri minute, tri Karpoš i dvije Zadar. Ubačajem Ivana Marinkovića gosti su završili seriju 9:0 i došli do prve ozbiljnije prednosti na utakmici (17:9), na što je klupa Karpoša morala reagirati minutom odmora. U šuterski vrlo dobrom razdoblju, u kojem gotovo da i nisu promašivali, Zadrani su došli do dvoznamenkaste prednosti (22:12). Nešto bolju igru nisu uspjeli iskoristiti na pravi način pa je petom tricom Karpoš prvu četvrtinu zaključio na minus pet (19:24).

Makedonska je momčad nešto lakše dolazila do koševa i podigla agresivnost. Trajkovski je u 13. minuti poravnao rezultat (29:29), a nekoliko je napada kasnije Karpoš prešao u vodstvo. Rezultat je prelazio s jedne na drugu stranu do kraja poluvremena koje završava neriješeno (41:41). Zanimljivo, domaćin je u prvih 20 minuta uputio tek jedno slobodno bacanje.

Prevelikih odvajanja ni u nastavku susreta nije bilo, Naglićeva je momčad održavala prednost, ali tek je u nekoliko navrata imala najvećih pet razlike. U posljednjih je deset minuta Zadar ušao s tri poena prednosti (60:57). Do prvog vodstva u drugom poluvremenu Karpoš dolazi mini serijom u 33. minuti kada poentira Labović za 62:60.

Dvije minute prije kraja Mislav Brzoja je ubacio tricu za minus dva (74:76), međutim, Trajkovski je vezao četiri poena i vratio osjetniju prednost svojoj momčadi. Uspio je Brzoja ponovno spustiti na tri koša zaostatka, ali više od toga nije išlo.

Karpoš je do pobjede predvodio Kendrick Perry s 26 poena i šest asistencija, dok je Dragan Zeković dodao 17 koševa. Dominik Mavra zaključio je susret s četiri poena (0/1 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 1/1), tri skoka i tri asistencije za 25 minuta provedenih na parketu.

Boris Barać predvodio je Zadar s 22 poena (4/10 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 8/12) i deset skokova, dok su po 14 koševa dodali Ivan Marinković (sedam skokova) i Mislav Brzoja (12 skokova, četiri asistencije)