Petar Jenjić • ponedjeljak, 06.03.2017.

Odigran je još jedan susret 25. kola regionalne ABA lige u kojem je do lagane pobjede na domaćem terenu došla Budućnost koja je rezultatom 92:61 nadigrala makedonski MZT...

Budućnost je ugostila makedonski MZT i glatkom pobjedom nastavila borbu s Cedevitom i Partizanom za što bolju poziciju na kraju regularnog dijela sezone, slavili su rezultatom 92:61. S druge strane, unatoč porazu, MZT može itekako biti zadovoljan jer je izbjegao posljednje mjesto na ljestvici.

Crnogorska je momčad susret prelomila u drugom poluvremenu. Nakon izjednačenih prvih 20 minuta nakon kojih su imali sedam koševa prednosti (43:36), Budućnost je treću četvrtinu odigrala sjajno, dobila je s čak 18 razlike (34:16) i mirno privela utakmicu kraju.

Domaćine je do pobjede predvodio Petar Popović sa 17 poena (4/6 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 3/4), dok je Boris Savović dodao 14 koševa (4/9 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 3/4) uz čak 17 skokova i tri ukradene lopte.

Najbolji je kod MZT-a bio Xavier Thames s 20 koševa (2/5 za dva, 5/9 za tricu, slobodna bacanja 1/2), pet skokova i četiri asistencije.