Mega Leks odnosi rutinsku pobjedu iz Doma Dražena Petrovića

Petar Jenjić • subota, 04.03.2017.

U susretu 25. kola regionalne ABA lige košarkaši Cibone upisali su osmi uzastopni poraz, danas je u Domu Dražena Petrovića bio bolji Mega Leks rezultatom 100:88...

Nova abaligaška utakmica, novi Cibonin poraz, osmi uzastopni u ovom natjecanju. Danas su na domaćem terenu poraženi od Mega Leksa rezultatom 100:88 i u slučaju istog omjera srpska momčad ima bolju koš razliku i bit će ispred Vukova na konačnoj ljestvici.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena Mega je susret prelomila u trećoj četvrtini kada je otišla na dvoznamenkastu prednost. Iako je Cibona imala nekoliko prilika da se vrati u egal, nije ih uspjela iskoristiti i morala je čestitati svojim protivnicima na više nego zasluženoj pobjedi.

Cibona je bolje ušla u susret, nakon poena Rozića povela je sa 9:2 međutim, gosti uzvraćaju preko Jaramaza i Mushidija i vraćaju utakmicu u egal. Do prve prednosti dolaze ubačajem Spasojevića (15:14) u petoj minuti, ali ipak Vukovi uzimaju prvu dionicu s tri koša viška (31:28).

Druga četvrtina nije donijela preveliki pomak ni s Cibonine niti sa strane Mega Leksa. Ipak, nešto je bolje igrala srpska momčad koja je u nekoliko navrata imala šest koševa prednosti, da bi Vukovi do kraja poluvremena uspjeli smanjiti na 50:53.

Gosti su i u drugom poluvremenu održavali prednost, Cibona se u 25. minuti poenima Gospića spustila na dva poena zaostatka (59:61), ali Mega predvođena raspoloženim Mushidijem radi seriju 10:0 i dolazi prvi puta na dvoznamenkastu prednost. U posljednjih deset minuta ušla s +11 (75:64).

Uspjela se Cibona spustiti na devet poena zaostatka, imala i nekoliko napada za dodatno približavanje, ali ih nije uspjela iskoristiti. Rebić je u dva uzastopna napada ubacio trice, vratio na 15 poena prednosti svoje momčadi u 36. minuti koju je do kraja mirno uspjela sačuvati.

Do pobjede ih je predvodio Rade Zagorac s 22 poena (5/8 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 6/6) i šest skokova, dok je Nikola Rebić dodao 17 koševa (1/5 za dva, 4/6 za tricu, slobodna bacanja 3/3), šest skokova i sedam asistencija.

Najbolji je kod Cibone bio Željko Šakić s 18 poena (2/3 za dva, 4/6 za tricu, slobodna bacanja 2/5), šest skokova i četiri asistencije.