Cedevita s(p)retno do pobjede protiv Union Olimpije

Petar Jenjić • nedjelja, 05.03.2017.

U susretu 25. kola regionalne ABA lige Cedevita je slavila na gostovanju kod Union Olimpije nakon produžetka 94:92. Slovenska je momčad imala i šut za pobjedu, ali ga nije uspjela realizirati...

Više sretno i spretno nego zasluženo Cedevita je došla do pobjede protiv Union Olimpije. Zagrebačka je momčad slavila nakon produžetka rezultatom 94:92, iako su domaćini u posljednjoj sekundi imali šut za pobjedu, ali Pelko nije pogodio tricu.

Nakon izjednačenih uvodnih minuta Olimpija u sedmoj minuti odlazi na prvu značajniju prednost. Seriju 11:4 zaključio je Oliver za sedam poena prednosti slovenske momčadi (20:13) nakon čega je Mršić pozvao minutu odmora. U vrlo efikasnoj prvoj četvrtini domaćin je ubacio 29 poena, naspram Cedevitinih 20 koševa.

Vitamini su odigrali vrlo dobru drugu četvrtinu, serijom 6:0 prvo su se približili na četiri koša zaostatka (30:34), da bi nakon trice Shurne prešli u minimalno vodstvo (40:39), jedino u ovom razdoblju. Olimpija brzo vraća prednost na svoju stranu i prvo poluvrijeme zaključuje s četiri poena viška (49:45).

Domaćin je nastavio gdje je stao i u drugom poluvremenu, ubačajem Jeffersona u 26. minuti došao je do dvoznamenkaste prednosti (58:47). Cedevita se vraća vrlo brzo u egal i novim ubačajem Shurne prelazi u vodstvo devet minuta prije kraja (65:64).

Na ruku je zagrebačkoj momčadi išlo i Jankovićevo slabo izvođenje slobodnih bacanja. Minutu i pol prije kraja promašio je još dva puta, nakon čega polaganjem Tomasa gosti prelaze u vodstvo (80:79). Oliver vraća minimalnu prednost slovenskoj momčadi, Cedevita odigrava dva katastrofalna napada, nakon čega Bilan radi prekršaj nad Hrovatom koji ubacuje dva slobodna bacanja za 83:80.

Na drugoj strani Babić pogađa tek jedno slobodno bacanje, međutim, Hrovat gubi loptu koja dolazi do Bilana čijim poenima Cedevita dolazi do produžetka.

U dodatnih pet minuta ponovno je do "izražaja" došao Janković koji je promašio novih pet slobodnih bacanja. Cedevita je serijom 8:0 došla do četiri poena prednosti (93:89) 42 sekunde prije kraja. U samoj je završnici Pelko imao šut za pobjedu (92:94), ali je promašio tricu.

Cedevitu je do pobjede predvodio Luka Babić s 18 koševa (3/6 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 3/6) i sedam skokova, dok je Miro Bilan dodao 15 poena (7/11 za dva, slobodna bacanja 1/2).

Najbolji je kod Olimpije bio Nikola Janković s 20 poena i deset skokova uz katastrofalan šut s linije slobodnih bacanja (9/13 za dva, slobodna bacanja 2/15).