Serijom 15:0 u zadnjoj četvrtini Zadrani slomili otpor Zaboka

Branimir Korać • četvrtak, 09.03.2017.

U prvom susretu 20. kola A-1 lige košarkaša Zadar je u Višnjiku ugostio Zabok i odnio pobjedu 95:81. Zabočani su još na startu zadnje četvrtine bili u potpunom egalu, ali nisu izdržali u nastavku susreta...

Zanimljiv dvoboj odigrali su Zadar i Zabok, a domaćin je ipak spriječio iznenađenje. Mučili su se Naglićevi igrači i još na početku posljednje četvrtine Zabok je imao 71:71, ali onda je uslijedila serija koja je odlučila pobjednika.

Od početka dvoboja bilo je jasno da gosti nisu impresionirani i da Zadar neće imati jednostavan zadatak. Poveli su Zabočani u prvih tri i pol minute s 15:6 i natjerali domaćeg stratega na minutu odmora kako bi probudio svoju momčad i zaustavio seriju gostiju.

Iako su se domaćini ubrzo počeli buditi, protiv dobrih gostiju nisu samo tako došli do preokreta, tek sredinom druge dionice iskoristili su pad Zabočana i serijom 13:0 poveli 45:38.

Odbijali su se Zabočani predati i početkom posljednje dionice nakon 2+1 veterana Roberta Leža poravnali su na 71:71, imali i dva napada za preuzimanje vodstva, no nisu ih iskoristili i Zadar je krenuo u ključnu seriju.

U naredne četiri minute rade seriju čak 15:0, odlaze na nedostižnu prednost i mirno privode dvoboj kraju.

Predvodili su ih Maj Kovačevič s 20 poena, Ivan Ramljak s 14 poena i pet skokova te Lovre Bašić s 12 poena i deset asistencija. Kod Zaboka Hrvoje Puljko ubacio je 24 poena uz tricu 6/14 i pet ukradenih lopti, a Marin Zrnić dodao je 17 poena i osam skokova.