Split nastavlja s pobjedama, Žuti slavili i protiv Gorice

Petar Jenjić • nedjelja, 12.03.2017.

U susretu 20. kola košarkaške A-1 lige košarkaši Splita slavili su na gostovanju kod Gorice rezultatom 79:60 i ostali čvrsto na vrhu hrvatskog prvenstva...

Do desete pobjede u posljednjih 11 utakmica došli su košarkaši Splita. Neugodno gostovanje kod Gorice odradili su nešto lakše od očekivanog, slavili su rezultatom 79:60 i ostali na vrhu prvenstvene ljestvice.

Nakon nekoliko uvodnih minuta koje su u potpunosti pripale domaćinima, Split do prvog vodstva dolazi u petoj minuti ubačajem Tonija Dijana (10:9). Povezali su Žuti novih šest poena i polako se počeli odvajati. Nino Tomić je u devetoj minuti smanjio na samo dva poena (18:16), međutim, do kraja četvrtine gosti ubacuju osam poena i prvih deset minuta zaključuju s osam koševa prednosti (26:18).

Odmah na početku druge dionice Mateo Kedžo je donio prvu dvoznamenkastu prednost Splitu (28:18), imali su Žuti i 14 koševa viška nakon trice Henrika Širka (40:26), ali se Goričani bude, rade seriju 12:0 i na poluvrijeme odlaze s vrlo prihvatljivim zaostatkom.

Unatoč tome što su došli vrlo blizu, domaćini nisu uspijevali okrenuti rezultat i doći do prve prednost još od prvih minuta susreta. Dapače, Split se vratio na dvoznamenkastu prednost i u posljednjih deset minuta ušao s prednošću od 57:45. Trenutno vodeća momčad lige je u ovom razdoblju primila tek sedam koševa. Do kraja susreta je samo održavala prednost i mirno upisala novu pobjedu.

Do pobjede ih je predvodio vrlo raspoloženi Mateo Kedžo s 27 poena (11/16 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i pet skokova, dok je Goran Filipović dodao 16 koševa (3/6 za dva, 3/8 za tricu, slobodna bacanja 1/2), devet skokova i četiri asistencije.

Najbolji je kod Gorice bio Ljubo Prgomet s 15 koševa uz vrlo loš postotak šuta (2/4 za dva, 0/7 za tricu, slobodna bacanja 11/12) i pet skokova.