Cibona još jednom poražena od Jollyja, Scott uništio Zagrepčane

Branimir Korać • srijeda, 15.03.2017.

U sva tri ovosezonska dvoboja protiv Jollyja Cibona je upisala poraz. Nakon što je u prvom dijelu sezone poražena u Zagrebu, izgubila je i u polufinalu Kupa, a sada i u prvenstvenom dvoboju u Šibeniku...

Jolly ima recept za Cibonu i uredno ju pobjeđuje. Ove sezone u sva tri susreta upisao je pobjedu, a posljednji put ovu srijedu u sklopu 20. kola A-1 lige. Šibenčani su u svojoj dvorani slavili 80:75.

Cibona je u vrlo lošoj formi, već duže vrijeme igra loše i bilježi jednako takve rezultate, a jedina svijetla točka je Fibin Eurokup gdje se još uvijek drži u natjecanju. U ostalim natjecanjima rezultati su ispod zadovoljavajućih.

U Šibeniku su se Zagrepčani nadali pobjedi i prekidu negativnog niza u susretima s ovim protivnikom, ali isto tako i poboljšavanju omjera uoči borbe za pozicije u doigravanju. To se ipak nije dogodilo, Šibenčani su još jednom bili bolji i zasluženo su slavili.

Gosti nisu imali nikakvo rješenja za Michaelyna Scotta koji je bio nezaustavljiv i utrpao im je čak 29 poena. Scott je bio daleko najbolji pojedinac susreta i najzaslužniji je za slavlje Jollyja.

Početak utakmice pripao je Ciboni koja je odlično krenula u susret i nakon manje od devet minuta igre vodila je s visokih 20:6. U tim trenucima činilo se da će gosti ipak doći do pobjede, ali u nastavku susreta situacija se počela mijenjati.

Serijom 8:0 na početku druge dionice Jolly se približio na 25:21, Cibona je ponovno otišla na 12 razlike da bi deset minuta kasnije Jolly već poravnao na 46:46.

Niti tu domaćin nije preuzeo kontrolu nad rezultatom, izdržala je Cibona taj nalet, ali onaj sljedeći kada je Jolly prvi put i poveo sa 68:67 bio je i ključan.

Cibona više nije uspjela stvoriti razliku, u zadnjoj minuti Markulin i Scott odvojili su Jolly na 78:73 i susret je odlučen.

Uz Scotta koji je bio prvo ime susreta, istaknuli su se Jozo Brkić s 12 poena i Ivan Novačić s deset poena i šest skokova. Kod poraženih Luka Žorić ubacio je 24 poena uz pet skokova, a Željko Šakić dodao je 12 poena i pet skokova.

• narada10816.03.2017. u 00:19
    Mula, Majstor rotacije i prosutih utakmica. Jedna petica njemu igra više od 30 min. Na klupi Suljo,uz to Slavica. Ne može Chalon biti isprika, jer se je pokazalo da to čuvanje nekih igrača ne pomaže. Eto, i Cedevita jena taj način izgubio po koju utakmicu u A1ligi, ali sada nastupaju u najboljem... [više na forumu]