Cedevita dobrim drugim poluvremenom do pobjede u Trnskom

Petar Jenjić • ponedjeljak, 13.03.2017.

U susretu 20. kola A-1 lige košarkaši Cedevite slavili su na gostovanju u Trnskom protiv Zagreba rezultatom 91:68 čime su došli do 15. pobjede u ovom natjecanju...

Prije dva dana Vitamini su osigurali prednost domaćeg terena u polufinalu ABA lige, a danas su već bili u akciji u domaćem prvenstvu. U gradskom derbiju odigranom u Trnskom slavili su protiv Zagreba 91:68. Cedevita je susret prelomila vrlo dobro odigranim drugim poluvrijeme kada je stekla dvoznamenkastu razliku, ne ispuštajući je do samog kraja utakmice. Treći je ovo uzastopni poraz za Zagreb koji se nalazi na osmom mjestu, posljednjem koji vodi u doigravanje, dok je Cedevita barem privremeno skočila na drugo mjesto s omjerom 15-5.

Domaćini su bolje otvorili današnji susret, serijom 8:0 došli su do šest poena prednosti u petoj minuti (12:6) nakon čega je klupa Cedevite pozvala minutu odmora. Ipak, Vitamini predvođeni Rashadom Jamesom i Mirom Bilanom uzvraćaju i do kraja prve četvrtine preuzimaju vodstvo, zaključili su je s četiri koša viška (20:16).

Imali su gosti i sedam poena prednosti, ali je Zagreb u igri držao vrlo raspoloženi Toni Vitali koji je bio nepogrešiv u napadu. Njegovim polaganjem domaćin je u 15. minuti ponovno došao do vodstva (34:33) koje zadržava do kraja poluvremena. Luka Božić je lijepo našao otvorenog Ivana Majcunića, u posljednjoj sekundi prvog poluvremena, na trici čiji šut ulazi za vodstvo Zagreba 45:41.

Držao se dobro Zagreb i u nastavku susreta, ali je njihovu napadačku rupu iskoristila Cedevita za seriju 15:0 i povratak u vodstvo (58:50). Početkom posljednje četvrtine Filip Krušlin je donio dvoznamenkastu prednost svojoj momčadi (71:61). Ubacila je Mršićeva momčad u brzinu više, održavala razliku i mirno privela utakmicu prema kraju.

U redovima pobjednika su po 14 koševa ubacili Filip Krušlin (4/8 za tricu, slobodna bacanja 2/4), Toni Katić (1/4 za dva, 4/5 za tricu) i Miro Bilan (6/8 za dva, slobodna bacanja 2/2) uz sedam skokova.

Najbolji je kod Zagreba bio Pavle Marčinković s 20 poena (3/8 za dva, 4/9 za tricu, slobodna bacanja 2/4) i sedam skokova, dok je Toni Vitali dodao 18 koševa (8/8 za dva, slobodna bacanja 2/5) i šest skokova.