Lidl Starligue, 20. kolo, 30.03.2017, 20:45 h
Créteil 31:34 Dunkerque
Dunkerque

Dunkerque proigrao, Mamiću pobjeda protiv Šunjića

Mihaela Bradovski • četvrtak, 30.03.2017.

U posljednjem susretu 20. kola francuskog prvenstva Dunkerque je na gostujućem parketu svladao Creteil s 34:31 i polako odmiče od dna ljestvice...

Predugo se Dunkerque mučio i igrao ispod očekivanja, ali u posljednjih nekoliko kola podignuo je formu i u završnicu sezone ulazi u puno boljem stanju. Treće kolo zaredom ostaje neporažen, ovaj put upisao je pobjedu u gostima kod Creteila s 34:31.

Za razliku od Dunkerquea, Creteil je u velikim problemima, prošle sezone izborio je nastup u Europi gdje je razočarao ispadanjem od Zameta, a ništa bolje ne gura niti u prvenstvu. Trenutno je predzadnji sa samo osam osvojenih bodova i s pet bodova zaostatka za Cessonom koji drži 12. mjesto.

U ovom susretu vodila se ravnopravna bitka do same završnice. Sedam minuta prije kraja na semaforu je stajalo 28:28 da bi gosti uz dva gola Afgoura i jedan Nagyja pobjegli na 31:28 i riješili pitanje pobjednika.

Mate Šunjić nije dobio priliku na domaćim vratima, ušao je tek pokušati obraniti sedmerac, nije uspio, a svih 60 minuta na vratima je stajao Mickael Robin koji je skupio 15 obrana. Na drugoj strani bio je Marko Mamić koji je postigao jedan pogodak iz tri pokušaja.

Francusko prvenstvo, 20. kolo

Creteil - Dunkerque 31:34 (17:14)

Creteil: Mate Šunjić, Mickael Robin (15 obrana), Geoffroy Carabasse, Hugo Descat 8, Dejan Malinović, Victor Alonso 8, Muhamed Toromanović, Guynel Pintor, Boiba Sissoko, Antoine Ferrandier 2, Nuno Grilo Pereira 8, Alexandru Csepreghi 2, Youenn Cardinal 1, Mohamed Mokrani 1, Juan Castro Alvarez, Martin Petiot 1.

Dunkerque: Alexandre Demaille (4 obrane), William Annotel (9 obrana), Florian Billant 4, Benjamin Afgour 7, Bastien Lamon 1, Kornel Nagy 9, Marko Mamić 1, Pierre Soudry 3, Julian Emonet, Mickael Grocaut, Žarko Pejović 5, Tom Pelayo, Guillaume Joli, Nicolas Nieto, Baptiste Butto 4.