Kiks Nantesa na domaćem parketu, Parižani se odvojili

Mihaela Bradovski • srijeda, 29.03.2017.

Šest od sedam utakmica 20. kola francuskog prvenstva odigrano je u srijedu, a najveće iznenađenje priredio je Nimes koji je u gostima slavio protiv Nantesa...

Nantes nije zadržao korak s PSG-om, upisao je neočekivani domaći poraz od Nimesa 33:29 i Parižani su se napokon odvojili na ljestvici. Još 13 minuta prije kraja Nantes je vodio 26:23, ali tu slijedi kolaps domaćina, gosti rade seriju 6:0 i do kraja susreta više ne ispuštaju vodstvo.

Julien Rebichon s deset golova te s po sedam Pawel Podsiadlo i Luc Tobie predvodili su Nimes dok je Nicolas Claire sa sedam golova bio najefikasniji kod domaćina. Jerko Matulić imao je dva neprecizna pokušaja.

Za razliku od Nantesa, PSG nije kiksao. Ugostio je Toulouse i glatko slavio s 42:31 i susretu koji je kontrolirao od prve do posljednje minute. Za PSG ovo je deveta utakmica u nizu bez poraza u svim natjecanjima, u toj seriji upisao je čak osam pobjeda i samo jedan remi.

Protiv Toulousea istaknuli su se Mikkel Hansen s 11 golova i Nikola Karabatić s devet. Luka Stepančić postigao je dva pogotka. Kod gostiju Ferran Sole bio je strijelac osam puta, a Cyril Morency šest.

Očekivanu pobjedu na svom parketu upisao je Aix koji je bio bolji od Cessona s 34:25. Domaćin je imao raspoloženog Sergija Onufrijenka koji je postigao sedam pogodaka uz samo jedan promašaj, a Iosu Goni Leoz pratio ga je sa šest pogodaka. Na drugoj strani nedovoljno je bilo sedam golova Jeremyja Sutyja.

Iznenađenja nije bilo niti u Montpellieru gdje je domaćin bio bolji od Ivryja s 32:27. Domaćin je imao čak 11 igrača koji su se upisali među strijelce, a najviše pogodaka, njih šest postigao je Valentin Porte. Vincent Gerard dodao je 11 obrana.

Do prve ovosezonske pobjede došao je Selestat koji je s 30:27 svladao Saran. Gosti vrlo okrnjenog sastava u kojem zbog ozljede nije bilo niti Tomija Vozaba jednostavno nisu mogli izdržati u punom ritmu svih 60 minuta te im nije pomoglo niti devet golova raspoloženog Igora Anića. Kosta Savić s 11 golova na drugoj strani bio je prvo ime susreta.

Obrvanov Chambery nije uspio iznenaditi u gostima Saint Raphael, domaćin je stigao do pobjede 30:25. Očajno su gosti ušli u utakmicu, zaostajali su na polovici prvog poluvremena čak 11:3 i nisu se uspjeli oporaviti do kraja susreta.

U sastavu Chamberyja nije bilo Damira Bičanića, a istaknuo se Quentin Minel sa sedam golova. Kod domaćina Slaviša Đukanović skupio je 12 obrana, a Alexandru Simicu sedam golova.