Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - uzvrati, 01.04.2017, 17:00 h
Telekom Veszprem 29:19 RK Zagreb
RK Zagreb

Bez čuda u Mađarskoj: PPD Zagreb teškim porazom oprašta se od Europe

Branimir Korać • subota, 01.04.2017.

Veszprem ipak očekivano prolazi u četvrtfinale Lige prvaka. Rukometaši Zagreba nisu bili na visokoj razini u uzvratu i nakon što su poraženi u svojoj dvorani 23:22, u Veszpremu su izgubili s čak 29:19...

Nije bilo nikakve dvojbe da je Zagreb trebao svoje najbolje izdanje ove sezone da bi si uopće pružio priliku u Veszpremu. Međutim nije bio niti blizu toga, brži i puno kvalitetniji domaćin visoko je slavio i zasluženo ide dalje.

Već nakon prvih 30 minuta sve je bilo jasno, PPD Zagreb jako teško se nosio s Veszpremom koji nije posustajao do kraja susreta, koristio je veliku širinu rostera i lakoćom slavio.

Odlično je utakmicu otvorio Ivan Stevanović koji je u prvih sedam minuta obranio dva sedmerca Mađarima, nakon prve obrane Ilić je prihvatio odbijenu loptu i zabio dok je nakon drugog Zagreb otišao do vodstva 3:2.

Međutim nije dugo trebalo Veszpremu da vrati prednost na svoju stranu te je s dva gola Marguča i jednim Ugaldea po prvi put poveo s dva razlike. Zagreb se dosta mučio u napadu, Veszpremova obrana bila je vrlo pokretljiva i teško se dolazilo do dobrih pozicija za šut.

Sredinom prvog poluvremena imali su domaćini već 9:4, bila je to serija čak 7:1 tijekom koje je Zagreb imao tek jedan ili dva izrađena pokušaja, sve ostalo bili su pokušaji na silu iz teških pozicija ili izgubljene lopte.

U 22. minuti Veszprem je stigao do 11:5 i to zahvaljujući dva pogotka s igračem manje, a Zagreb u te dvije minute nije uputio udarac prema Aliloviću. Još dva pogotka dodao je Ugalde za najviših 13:5.

Stvari su izgledale jako loše za Zagreb koji je bio apsolutno nemoćan i u napadu i u obrani, nade o pobjedi polako su blijedile i više se razmišljalo o tome kako izbjeći katastrofalan poraz.

Na odmoru je bilo 15:9 za Veszprem i to na krilima krilnih aduta Ugaldea i Marguča koji su postigli čak devet od 15 pogodaka domaćina. U Zagrebu je Veszprem uništavao PPD s crte, a u ovom susretu s krila i iz brze tranzicije.

Nakon što je Veszprem u drugo poluvrijeme ušao s dva uzastopna pogotka bijegom na osam razlike, Zagreb je dobro iskoristio isključenje Schucha i uz dva gola Horvata i jedan Josipa Valčića uspio se spustiti na pet golova zaostatka, 17:12.

U nekoliko navrata imao je priliku doći na četiri gola zaostatka pa možda i zaprijetiti i opasnije, ali te prilike su ostale neiskorištene, Veszprem je polako ponovno došao do sedam razlike i deset minuta prije kraja bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će Zagrebaši upisati poraz u ovom dvoboju. Domaćin je susret završio serijom 5:1, slavio je dvoznamenkastom prednosti i zasluženo ide u četvrtfinale.

Liga prvaka, osmina finala, druga utakmica

Veszprem - PPD Zagreb 29:19 (15:9) - 23:22 prva utakmica

Veszprem: Mikler, Alilović (17 obrana), Gulyas, Ivancsik 1, Schuch, Ilić 5, Palmarsson 3, Gajić 4, Nilsson 2, Nagy 1, Ugalde 5, Marguč 4, Rodriguez, Terzić, Sulić 2, Lekai 1

PPD Zagreb: Stevanović (5 obrana), Skok 1 (3 obrane), Kontrec 1, Vori 2, Cingesar 2, Šebetić 1, Marković 2(1), Horvat 3, Šušnja, J.Valčić 1, Jotić, T.Valčić, Mandalinić, Miklavčič 3, Markoski, Pavlović 3

Sedmerci: Veszprem 1/4, PPD Zagreb 1/3

Isključenja: Veszprem 8 minuta (Schuch 3, Nagy), PPD Zagreb 4 minute (T.Valčić, Horvat)

0:1 Cingesar, 1:1 Lekai, 2:1 Ilić, 2:2 Cingesar, 2:3 Miklavčič, 3:3 Marguč (igrač više), 4:3 Ugalde, 5:3 Marguč, 5:4 Miklavčič, 6:4 Ilić, 7:4 Marguč, 8:4 Nagy, 9:4 Ugalde, 9:5 Kontrec, 10:5 Sulić (igrač manje), 11:5 Marguč (igrač manje), 12:5 Ugalde, 13:5 Ugalde, 13:6 Pavlović, 13:7 Vori, 14:7 Ugalde, 14:8 Marković, 15:8 Palmarsson, 15:9 Miklavčič

16:9 Gajić, 17:9 Ilić, 17:10 J.Valčić (igrač više), 17:11 Horvat (igrač više), 17:12 Horvat, 18:12 Gajić, 18:13 Horvat, 19:13 Sulić, 19:14 Marković (7m - igrač više), 20:14 Ilić, 20:15 Šebetić, 21:15 Marguč (7m), 22:15 Palmarsson, 22:16 Vori, 23:16 Nilsson, 24:16 Palmarsson, 24:17 Skok, 24:18 Pavlović, 25:18 Ilić, 26:18 Gajić, 27:18 Gajić, 28:18 Nilsson, 29:18 Ivancsik, 29:19 Pavlović