Celta Vigo
Celta Vigo 3:1 Las Palmas
Las Palmas

Petar Jenjić • ponedjeljak, 03.04.2017.

U posljednjem susretu 29. kola španjolske Primere nogometaši Celte Vigo glatko su se obračunali s Las Palmasom. Slavili su s 3:1 predvođeni junakom Giuseppeom Rossijem koji je postigao sva tri pogotka svoje momčadi...

U dvoboju dviju momčadi sa sredine prvenstvene ljestvice Celta Vigo je uz hat-trick Giuseppea Rossija došao do domaće pobjede protiv Las Palmasa 3:1 čime je upisao drugo uzastopno slavlje. Kao što je to bio slučaj i u prošlim utakmicama ovih dviju momčadi, obrane su bile u drugom planu, dok je golova moglo biti još i više da su napadači bili precizniji.

Tri minute nakon što je Jozabed Sanchez pogodio gredu domaćin je došao do vodstva. Katastrofalnu je pogrešku Pedra Bigasa iskoristio Giuseppe Rossi koji je glatko poentirao u Las Palmasovu mrežu. Domaćin je u potpunosti kontrolirao utakmicu u prvoj polovici prvog poluvremena, dominirao terenom i stvarao šanse. U 27. minuti je pokušao Iago Aspas, ali je pucao pored gola.

Las Palmasu je sedam minuta kasnije poništen pogodak zbog zaleđa, da bi već u sljedećem napadu primili pogodak. Aspas je pucao iskosa, Raul je obranio njegov pokušaj, ali je na odbijanac natrčao Rossi i postigao svoj drugi pogodak na utakmici. U samoj završnici prvog dijela gosti su bili vrlo blizu pogotka kada je Kevin-Prince Boateng lijepo uposlio Vicenta Gomeza čiji udarac završava na gredi.

Tek je deset minuta igre u nastavku trebalo domaćinima da postignu i treći pogodak. Nakon još jedne slabe reakcije gostujuće obrane Rossi je došao do trećeg pogotka i hat-tricka, svog prvog još nakon 2013. godine.

Igra se malo primirila u narednom periodu što je iskoristio Las Palmas i smanjio zaostatak deset minuta prije kraja. Nakon velike pogreške prilikom prvog gola Pedro Bigas se barem malo iskupio i nakon gužve u kaznenom prostoru pospremio loptu u mrežu. Livaja i Halilović su unijeli malo živosti u napad Las Palmasa koji ima za čime žaliti jer je mogao dodatno zakomplicirati utakmicu, ali nije uspio realizirati prilike u završnici.

Marko Livaja je u igru ušao u 66. minuti, dok je Alen Halilović odigrao posljednjih 15 minuta.