Barcelona 3:0 Sevilla
Sevilla

Dario Dodić • srijeda, 05.04.2017.

Nogometaši Barcelone lagano su na svom Camp Nouu upisali sva tri boda protiv Seville u 30. kolu Primere, u derbiju koji to nije bio...

U samo osam minuta Barcelona je riješila dvoboj 30. kola Primere na svom travnjaku protiv Seville. Gosti su u velikoj krizi rezultata, raspoloženi domaći igrači definitivno im nisu pomogli, već su ih gurnuli još dublje u ponor laganim golovima u prvom poluvremenu.

Ništa čudno kad Sevilla gostuje u Barceloni, na Camp Nouu ne znaju za pobjedu u posljednjih 14 utakmica, zadnji put su slavili u prosincu 2002. godine, otad su 12 puta potpisali poraz, dvaput su remizirali.

Barca je od prve minute dala gostima do znanja kako će opasnosti sijevati sa svih strana. U četvrtoj minuti Leo Messi pogađa gredu, u osmoj je sudac Gomez morao dosuditi najstrožu kaznu za domaćine nakon što je Iborra povlačio Luisa Suareza. Srećom po suca i Barcelonu domaći su nogometaši lagano slavili pa se pogreške neće spominjati.

Pitanje je u kojem bi smjeru otišla utakmica da je N'Zonzi iskoristio fantastičnu priliku u 16. minuti. Došao je do lopte ispred Mascherana, izašao oči u oči s Ter Stegenom, ali je nonšalancijom uprskao priliku, Ter Stegen mu lako brani.

Bilo je to sve od Seville u prvom poluvremenu, već u 25. minuti povela je Barca. Sjurio se po desnom boku Messi, gurnuo u sredinu, gdje Sevillina obrana tek kratko odbija, taman do Suareza, koji škaricama s pet metara matira Rica za vodstvo Barcelone.

Bila je to prva od osam uraganskih minuta Barcelone. Već u 28. odužuje se Suarez Messiju, Argentinac desnom nogom plasira loptu u mrežu Seville za 2:0. U 33. minuti Barcelona postiže i treći gol, obrana Seville ponovno kratko odbija, točno na volej Messija, bio je to Argentinčev 29. gol u dresu Barcelone protiv Seville u svim natjecanjima.

Svjesno je Barca stala na kočnicu u drugom dijelu, Luis Enrique odlučio je već u 65. povući Suareza iz igre, a poštedu su dobili i Pique i Ivan Rakitić. Raketa je igrao do 80. minute, kao i Barcelona bio je odličan u prvom dijelu, nešto slabiji u drugom.

Ovom je pobjedom Barcelona barem privremeno preuzela vrh Primere, s bodom više i dvije utakmice više od Real Madrida.