CD Leganes
CD Leganes 2:4 Real Madrid
Real Madrid

Dario Dodić • srijeda, 05.04.2017.

Nogometaši Real Madrida nisu se previše namučili u gostima kod Leganesa, s laganih su 4:2 došli do sva tri boda u 30. kolu Primere...

Zinedine Zidane dobio je točno što je htio na gostovanju kod Leganesa u sklopu 30. kola La Lige, odmorio je većinu ključnih igrača i bez pretjeranih problema upisao sva tri boda.

Započeo je Real bez Modrića, Benzeme, Ronalda, Balea, Pepea, Kroosa, ali pobjeda praktički nije dolazila u pitanje. Doduše, opasan je bio Leganes u završnici prvog poluvremena kada su se gosti nakon lagana tri pogotka opustili, vratili su se na zaostatak od samo pogotka, ali ranim golom u drugom poluvremenu Real je otklonio sve sumnje oko pitanja pobjednika.

Poveo je Real nakon manje od 15 minuta igre. Krasno je po lijevoj strani prošao Marco Asensio, a zatim u sredini nesebično pronašao Jamesa Rodrigueza, koji lagano poentira za 1:0 gostiju. Bila je to prva asistencija Asensija u dresu Reala u Primeri.

Tri minute kasnije već je bilo 2:0, zabio je Morata na asistenciju Nacha. Isti je igrač zabio i pet minuta kasnije, nakon odlične asistencije Matea Kovačića.

Činilo se kako se Leganesu sprema opći potop, no hrabri su domaćini pokazali zube opuštenim gostima i dvama brzim golovima, u 32. i 34. minuti stigli na zaostatak od samo jednog gola, bilo je 2:3. U 32. je minuti zabio Gabriel, dvije minute kasnije Luciano.

Ipak, za nešto više domaćini nisu imali snage, na otvaranju drugog dijela Morata zabija uz pomoć domaćeg igrača Mantovanija za konačnih 4:2.

U završnici susreta Zidane je izvadio danas odličnog Kovačića i deset minuta dao Luki Modriću. Iako je susret bio riješen, s nekoliko je poteza pokazao zašto je jedan od najboljih veznjaka na svijetu. Kreirao je i nekoliko solidnih šansi za goste, ali rezultat se nije mijenjao, Real se vraća na vrh Primere.