Luka Medić • srijeda, 05.04.2017.

PSG i Angers pridružili su se Guingampu i Monacu u polufinalu francuskog Kupa. Branitelji naslova, nogometaši PSG-a slavili su na gostovanju kod trećeligaša Avranchesa s 4:0, dok je Angers pred svojim navijačima nadvisio Bordeaux 2:1...

Nakon osvojenog Liga kupa u subotu, u kojem su demolirali Monaco s 4:1, nogometaši PSG-a nastavili su put ka još jednom trofeju. Pariški klub ponovno je postigao četiri pogotka, ovog puta u četvrtfinalu francuskog Kupa na gostovanju kod trećeligaša Avranchesa, a junak utakmice bio je Ben Arfa koji je postigao prva dva pogotka i asistirao Pastoreu za posljednji pogodak prije no što je zamijenjen pred kraj susreta. U strijelce se upisao i Lucas, a Brazilac je uz taj pogodak i dvaput asistirao Ben Arfi.

PSG je poveo u 35. minuti susreta sjajnim pogotkom Hatema Ben Arfe. Parižani su imali priliku iz slobodnog udarca točno na rubu kaznenog prostora, Lucas je kratko izveo prema Arfi koji upućuje udarac iz teškog kuta, no lopta se odbila od živog zida, prevarila vratara domaćih Beuvea i završila u mreži za vodstvo favoriziranih gostiju. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nakon desetak minuta igre u nastavku PSG je zaključio utakmicu s dva pogotka u dvije minute. Prvo je u 54. minuti duet Lucas-Ben Arfa zaslužan za novi pogodak. Brazilac je ponovno u ulozi asistenta. Lucas je iskoristio visoko postavljenu domaću obranu, izbjegao zaleđe i primio loptu. Sjurio se u kazneni prostor, sve to pratio je Ben Arfa te su njih dvojica izašli pred samog Beuvea. Brazilac je bio nesebičan i uposlio francuskog napadača koji bez problema posprema loptu u mrežu za povećanje prednosti.

U 56. minuti dvostruki asistent Lucas se upisao u strijelce. Ponovno je za pogodak najzaslužnija domaća obrana, loša reakcija na jedan ubačaj dovela je Lucasa u priliku, pokupio je odbijenu loptu ušao u kazneni prostor i mirno poentirao pored Beuvea.

Konačnih 4:0 postavio je Pastore, a ovog puta u ulozi asistenta bio je dvostruki strijelac Ben Arfa. Pastore je iskoristio još jedan kiks domaće obrane, krenuo je u prazan prostor, sve to dobro je vidio Ben Arfa koji ga upošljava, a argentinski veznjak u dresu PSG-a izbjegava zaleđe i postiže pogodak s kojim je zaključeno pariško gostovanje kod trećeligaša.

U drugom dvoboju prvoligaša u četvrtfinalnoj fazi Angers je iskoristio prednost igranja pred svojim navijačima i slavio protiv Bordeauxa rezultatom 2:1. Tako je momčad koja drži 12. mjesto na tablici zadržala nadu da naredne sezone ipak zaigra u Europi, unatoč teškom poslu koji će ih dočekati u polufinalu. Bordeauxu je pak ostalo da se dobro „potuče“ s Marseilleom, Saint Etienneom, Guingampom i Nantesom kako bi izborio nastup u Europskoj ligi naredne sezone.

Domaća momčad krenula je po pobjedu od samog početka i veći dio susreta bili su bolja momčad, a povela je već u osmoj minuti nakon što je Pape sjajnim solo prodorom prošao po desnoj strani. Nanizao je nekoliko igrača Bordeauxa i ubacio loptu u kazneni prostor gdje se najbolje snašao Bérigaud i pospremio loptu iza gostujućeg čuvara mreže Carrassoa.

Bordeaux je u prvom dijelu imao nešto malo veći posjed lopte, ali to nisu znali pretvoriti u prilike kojoj bi zaprijetili domaćima. Imali su samo jedan udarac u okvir domaćega gola u prvom dijelu, ali je i taj jedan pokušaj završio u mreži Angersa. Vodstvo domaćih potrajalo je svega deset minuta, u 18. minuti Bordeaux je izjednačio iz spornog pogotka. Jaroslav Plašil je primio jednu loptu na sredini terena, prošao jednog domaćeg igrača i poslao loptu prema kaznenom prostoru. Sankharé je ušao u prazan prostor, došao do lopte i ušao u domaći šesnaesterac te preciznim udarcem probio domaćeg vratara Letelliera. Igrači Angersa tražili su zaleđe, no sudac Gautier je pokazao na centar. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao pa se na odmor otišlo s 1:1.

Ipak do polufinala Kupa stigao je Angers, a pogodak odluke postigao je N'Doye u 67. minuti. Gostujuća obrana uspjela je prekinuti jednu akciju domaćih, ali do odbijene lopte prvi je stigao N'Doye i uputio je udarac s 20-ak metara. Njegov projektil završio je u samom desnom kutu Carrassovih vrata, a vratar gostiju, iako se ispružio koliko je god dug, nije mogao do te lopte.

Mateo Pavlović odigrao je cijelu utakmicu za domaćina.