Sampdoria
Sampdoria 2:2 Fiorentina
Fiorentina

Dario Dodić • nedjelja, 09.04.2017.

U odličnoj utakmici na stadionu Luigi Ferraris u Genovi Sampdoria i Fiorentina podijelili su bodove, završilo je 2:2...

Minute su dijelile Sampdoriju od još jednog velikog prvenstvenog skalpa. Nakon pobjede protiv Intera u prošlom kolu Sampdoria je dvaput imala vodstvo protiv Fiorentine u sklopu 31. kola Serie A, no sjajnim pogotkom Khoume Babacara Fiorentina se spasila u završnici susreta.

Bila je to odlična utakmica poprilično izjednačenih momčadi u kojoj su gosti kreirali više prilika, a domaćini bili konkretniji.

Već je u petoj minuti povela Sampdoria, lijepim golom Fernandesa s ruba kaznenog prostora. Bio je to ujedno najbrži prvenstveni gol Sampdorije ove sezone.

Iako je Fiorentina prijetila, Vivianovu mrežu u prvom poluvremenu nije uspjela zatresti. Odmah u nastavku u igru ulazi povratnik u momčad Nikola Kalinić, trudio se hrvatski napadač, imao je i jednu sjajnu priliku, ali nije uspio postići pogodak.

Napokon je Fiorentina izjednačila u 60. minuti. Borja Valero izveo je udarac iz kuta s lijeve strane, na prvoj vratnici pronalazi Rodrigueza, koji glavom vraća stvarina početak i donosi izjednačenje Violama.

Veselje gostiju kratko je trajalo, u 71. minuti na dodavanje Schicka Alvarez ponovno dovodi u vodstvo Sampdoriju. Sedam minuta kasnije mogao je Kalinić donijeti novo izjednačenje, visoko je skočio na ubačaj s desne strane i s peterca glavom odlično tukao, no na putu do pogotka ispriječila mu se lijeva vratnica.

Fiorentina je ipak uspjela doći do izjednačenja u 89. minuti. Saponara je dodao loptu do Babacara koji prekrasnim udarcem s 20-ak metara matira Viviana za konačnih 2:2.

Imao je Babacar prigodu donijeti sva tri boda Violama u posljednjim sekundama. Izašao je sam pred Viviana, na drugoj je vratnici imao usamljenog Kalinića, no sebični Babacar odlučio se za udaraca, vratar Sampdorije spašava bod domaćinima.

Svih 90 minuta u dresu Fiorentine odigrao je Milan Badelj, Hrvoje Milić napustio je igru u 73. minuti, dok su Ante Budimir i Lorenco Šimić utakmicu odgledali s Atalantine klupe za pričuve.