Dario Dodić • subota, 08.04.2017.

Odigrane su tri utakmice 31. kola Serie A, Juventus se lako obračunao s Chievom, Atalanta je kiksala protiv Sassuola, dok su Empoli i Pescara podijelili bodove...

Juventus se rutinski obračunao s Chievom u sklopu 31. kola Serie A i na svom Juventus stadionu slavio s laganih 2:0. Iako domaći nogometaši nisu oduševili igrom raspoložen je bio Gonzalo Higuain, Argentinac je postigao oba pogotka za Juve.

Gigi Buffon igrao je 616. utakmicu u Serie A, ostao je samo jedan igrač ispred njega na vječnoj ljestvici talijanskog prvenstva, Paolo Maldini odigrao je 647 utakmica u Serie A. S obzirom da se Buffon ne planira umiroviti tako skoro nikoga neće začuditi ukoliko se talijanski reprezentativni vratar upiše u povijest.

Već iz prve prave prilike domaći su poveli, lijepo je po desnoj strani prošao Paulo Dybala, u sredini pronašao Higuaina, koji lagano zabija za 1:0 Juventusa. Bio je to treći uzastopni Higuainov gol na asistenciju sunarodnjaka mu Dybale.

Upravo je argentinski dvojac kreirao glavninu opasnih akcija pred Seculinovim golom, ali drugi se pogodak čekao do same završnice. Igrala se 84. minuta, Dybala se prošetao kroz šesnaesterac Chieva, gurnuo na stranu do Lichtsteinera, koji na drugoj vratnici pronalazi usamljenog Higuaina. Argentinac prima loptu i zakucava je u desni kut za konačnih 2:0 i 32. uzastopnu domaću pobjedu u prvenstvu.

Higuain se i osobnim učinkom upisao u povijest kluba, postao je prvi igrač Juventusa nakon sezone 1957./58., koji je u prvoj sezoni u klubu postigao minimalno 20 golova.

Atalanta je na svom stadionu upisala tek remi protiv Sassuola, iako je dominirala praktički od prve do zadnje minute. Vratnica se ispriječila u 12. minuti Alejandru Gomezu, da je Atalanta povela pitanje je kako bi susret završio. Ovako je Sassuolo poveo iz prve prave prigode.

Igrala se 36. minuta, Pellegrini je iskoristio pogrešku domaće obrane, sjurio se prema Berishi, predriblao i vratara Atalante i pospremio loptu u mrežu za iznenađujuće vodstvo gostiju. Nakon 524 minute Atalanta je primila gol na svom stadionu u Serie A, malo tko je očekivao da će sjajnu seriju prekinuti slabašni Sassuolo.

Atalanta je napadala, ali nije uspijevala konkretnije prijetiti Consiglijevom golu. Izdržali su gosti sve do 73. minute kada je nakon sjajnog Gomezovog ubačaja Cristante glavom zabio za konačnih 1:1.

U prvom susretu dana Empoli i Pescara osvojili su po bod na stadionu Carlo Castellani u Empoliju. Poveli su domaćini već u devetoj minuti, lijepu su akciju složili nakon auta s desne strane, El Kaddouri poentira vanjskim dijelom kopačke za 1:0 Empolija.

Već u 31. minuti susret je bio riješen, Pescara je uzvratila lijepom akcijom koju na nesebično dodavanje Bahebecka u pogodak vrijedan boda pretvara Caprari.