Lazio
Lazio 0:3 Napoli
Napoli

Petar Jenjić • nedjelja, 09.04.2017.

U posljednjem susretu 31. kola talijanske Serie A nogometaši Napolija slavili su na gostovanju u Rimu kod Lazija. Momčad iz Napulja slavila je s 3:0 čime je pobjegla večerašnjim protivnicima na sedam bodova prednosti...

Niz od osam utakmica bez poraza u talijanskom prvenstvu prekinuli su nogometaši Lazija. Danas ih je na domaćem terenu pobijedio Napoli rezultatom 3:0. Momčad iz Napulja ovim je slavljem dodatno učvrstila svoje treće mjesto i sada bježi svojim večerašnjim protivnicima sedam bodova, dok za drugoplasiranom Romom zaostaje četiri.

Ništa se značajno nije događalo u prvih dvadesetak minuta, Napoli je dominirao u posjedu, ali je ostao bez konkretne prilike. Na polovici igre u prvom dijelu gosti su ipak došli do vodstva. Lijepo su izigrali obranu, Marek Hamšik je poslao prizemnu loptu kroz kazneni prostor prema Joseu Callejonu koji je bez većih problema pospremio u praznu mrežu.

Pokušali su domaćini pet minuta kasnije preko Felipea Andersona, ali je njegov udarac obranio Pepe Reina. Mogle su obje momčadi postići po pogodak do kraja prvog poluvremena, no rezultat se nije mijenjao.

Samo je sedam minuta igre u nastavku trebalo gostima da podebljaju vodstvo. Allan je visokom loptom uposlio Lorenza Insignea koji je sjajno isprve pogodio u daljnji kut Lazijeva gola. U 61. minuti su pokušali domaćini preko Milinkovića-Savića, ali je njegov udarac glavom otišao preko gola.

Najbolju je priliku Lazio imao desetak minuta kasnije kada je udarac Wesleyja Hoedta jedan od obrambenih igrača Napolija skinuo s crte. Gosti su do kraja uspjeli postići i treći pogodak, strijelac je u drugoj minuti sudačke nadoknade ponovno bio Insigne.

Ivan Vargić prosjedio je čitav susret na klupi Lazija. S druge strane Ivan Strinić je odigrao cijeli susret za goste, dok je Marko Rog ušao u igru u 79. minuti umjesto Hamšika.