Jednosmjerna utakmica u Pioniru, Zvezda došla na korak do obrane naslova

Petar Jenjić • utorak, 11.04.2017.

Košarkaši Crvene zvezde došli su na korak do još jednog naslova prvaka ABA lige. U drugoj su finalnoj utakmici igranoj u Pioniru ponovno bili bolji od Cedevite. Srpska je momčad u prilično jednosmjernoj utakmici slavila rezultatom 84:73...

Niti u drugoj utakmici, dan kasnije, košarkaši Cedevite nisu uspjeli doći do prve pobjede u finalnoj seriji. Branitelju naslova nije se ponovilo katastrofalno otvaranje kao u već spomenutom prvom dvoboju, bili su vrlo koncentrirani od samog početka, igrali vrlo agresivno i iz minute u minutu stvarali sve veću prednost. Pokazali su puno više, bili su bolji i u konačnici slavili rezultatom 84:73.

Veliki je izazov pred zagrebačkom momčadi koja sada mora dobiti tri vezane utakmice protiv odličnog protivnika. Za dva dana ekipe stižu u Zagreb gdje će Cedevita pokušati pred domaćom publikom doći do poravnanja. S obzirom na prikazanu igru u ove dvije utakmice, to se neće dogoditi.

Za razliku od jučerašnje utakmice, u sastavu Cedevite je bio Ryan Boatright koji se, podsjetimo, ozlijedio u trećoj utakmici polufinala protiv Partizana. Domaćin je bolje krenuo u susret i poveo s 5:0. Dvije vezane trice Zvezde donijele su beogradskoj momčadi osam poena prednosti u osmoj minuti (17:9). Čvršća i agresivnija obrana branitelja naslova stvarala je dosta problema Cedeviti koja je u završnici prve četvrtine, nakon trice Nemanje Dangubića, bila u dvoznamenkastom zaostatku (26:15).

Niti u drugoj četvrtini se puno toga nije promijenilo, sve je išlo na mlin raspoloženog domaćina koji je čuvao stečenu prednost. Nakon nekoliko zanimljivih scena na parketu koji su izrodile tehničkim pogreškama i autokoševima, počeo je pogađati Luka Mitrović. Igrač Zvezde zabio je osam poena u nizu i odveo svoju momčad na 14 razlike (39:25). Već je na poluvremenu ta prednost narasla na još veća 23 koša (57:34).

Da bi stvar bila još gora, u drugom se poluvremenu ponovno ozlijedio Boatright i bio prisiljen napustiti igru. Ipak, u posljednjoj se četvrtini Zvezda malo opustila pa se Cedevita približila na 12 koševa minusa u 34. minuti (73:61), ali to je bilo sve od zagrebačke momčadi.

Do druge ih je pobjede ponovno predvodio Charles Jenkins sa 16 poena (4/8 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 5/5) i sedam skokova, Nate Wolters je dodao 14 koševa (4/9 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 3/4).

Najbolji je kod Cedevite bio Miro Bilan s 12 poena (4/10 za dva, slobodna bacanja 4/4).