Sporting Gijón
Sporting Gijón 2:3 Real Madrid
Real Madrid

Dario Dodić • subota, 15.04.2017.

Opasno su živjeli nogometaši Real Madrida u gostima kod Sporting Gijona, ali impresivni Isco nije dopustio iznenađenje, Real je uz puno muke slavio s 3:2...

Izmiješani sastav Real Madrida poprilično se namučio kako bi došao do sva tri boda u Gijonu protiv Sportinga. Zinedine Zidane nije mogao računati na ozlijeđene Pepea, Varanea i Balea, na klupi je ostavio Kroosa, Marcela i Modrića, dok Ronaldo i Benzema uopće nisu niti konkurirali za sastav. Od prve je minute zato na travnjaku bio Mateo Kovačić, kao i Duje Čop, nakon što nije bio u sastavu posljednje tri utakmice u La Ligi.

Nije moglo početi bolje za Čopa i Sporting, lijepo je u 14. minuti Vesga prebacio Realovu obranu za pravovremeno utrčalog Čopa, koji sigurno posprema loptu iza leđa Casille za vodstvo Sportinga.

Tek tri minute trajalo je slavlje Sportinga, jer iako najvećih zvijezda nije bilo u sastavu Reala, tu je bio iznimno raspoloženi Isco. Nanizao je nekoliko igrača u šesnaestercu domaćih, a zatim slabijom lijevom nogom pogodio gornji lijevi kut za 1:1.

Na otvaranju drugog dijela ponovno vodi Sporting, Babin šalje loptu glavom u sredinu, Vesga također glavom još ljepše pogađa iz teške situacije za novo vodstvo domaćeg sastava.

Ni ovog puta nisu se dugo veselili domaći navijači, već u 59. minuti Real vraća stvari na početak. Danilo je s desne strane odlično zavrnuo loptu u sredinu, točno na glavu Morate, koji zabija za 2:2.

Umorni Sporting fokusirao se na obranu, dugo su odolijevali Realovim napadima, ali nisu izdržali do kraja. Fantastični Isco u 90. je minuti dobio loptu na rubu kaznenog prostora i pronašao milimetar prostora, kroz noge jednom braniču Sportinga zabija u bliži kut Cuellarovog gola za zasluženu pobjedu Kraljevskog kluba.

Mateo Kovačić odigrao je vrlo dobro, izašao je u 89. minuti, dok je Duje Čop igru napustio u 79. minuti.

• Obrisan korisnik15.04.2017. u 21:07
    Svaka cast za borbenost i zelju za pobjedom, ali definitivno Zidane bi trebao da promijeni formaciju zbog Isca jer ovaj covjek vise nego zasluzuje da igra svaku utakmicu . 4-1-2-1-2 je idealana formacija trebao bi zrtvovati Bale-a , da mu Isco igra poziciju kakvu je bas Zidane igrao dok je Del... [više na forumu]