Köln
Köln 1:1 Hoffenheim
Hoffenheim

Mihaela Bradovski • petak, 21.04.2017.

Prvi put u svojoj povijesti Hoffenheim će igrati u europskim kupovima. Na gostovanju u Kölnu remizirao je 1:1 i to je bilo dovoljno za i teoretsko osiguravanje Europe sljedeće sezone...

U 30. kolu njemačke Bundeslige Hoffenheim je gostovao u Kölnu i znao je da ukoliko ostane neporažen, osigurat će Europu sljedeće sezone. Tako je i bilo, remizirao je 1:1 i došao do 55. boda u ovoj sezoni što mu je rekordan doseg.

U zanimljivom dvoboju igralo se ravnopravno, gosti su imali nešto više loptu u svom posjedu, ali tek u sudačkoj nadoknadi došli su do pogotka preko Demirbaya koji je tako potvrdio odličnu formu.

U početku susreta Andrej Kramarić igrao je dobro i predstavljao stalnu opasnost po domaći gol pa je tako propustio jednu priliku dobrim pokušajem iz voleja da bi nedugo zatim kreirao sjajnu priliku za Adama Szalaija koji nije bio precizan.

U 57. minuti Kramarić je napustio igru, a minutu kasnije domaćin je poveo. Jonas Hector ubacio je u sredinu za samog Bittencourta koji lakoćom zabija za vodstvo Kölna.

Nakon toga Modeste i Jojić mogli su povećati vodstvo domaćina i praktički riješiti pitanje pobjednika, nisu uspjeli i onda je uslijedila kazna. U 93. minuti Demirbay je poravnao na 1:1 i tako donio bod gostima.