Dario Dodić • subota, 22.04.2017.

Nogometaši Eintrachta potpuno su izdominirali momčad Augsburga, ali su tek u samoj završnici uspjeli preokrenuti susret i na kraju upisati uvjerljivu pobjedu, uz pogodak sjajnog Ante Rebića. Bayern se nije oporavio od ispadanja iz Lige prvaka, hrabri Mainz otkinuo im je bod na Allianz Areni...

Teško je reći komu je više laknulo, Niki Kovaču, navijačima Eintrachta ili Anti Rebiću što je nakon deset kola bez pobjede u 30. kolu Bundeslige Eintracht napokon upisao sva tri boda. Iako mu momčad igra dobro i stvara šanse pravo je čudo što bivšem izborniku Hrvatske kosa nije pobijelila od silnih promašaja njegovih igrača.

Danas je u promašajima protiv Augsburga prednjačio Ante Rebić, koji je u isto vrijeme bio najbolji i najgori igrač domaće momčadi. Hrvatski je napadač imao barem šest, sedam sjajnih prilika za gol, ali lopta jednostavno nije htjela u gol.

Da bi stvari bile još gore za Eintracht, Augsburg je poveo već u devetoj minuti, strijelac lijepog pogotka gostiju bio je povratnik u momčad nakon ozljede, Gouweleeuw. Silne prilike domaćina, većinom Rebića, nisu bile dovoljne, na odmor su gosti otišli s prednošći.

Odmah na poluvremenu Kovač radi dvije izmjene, ulaze Tawatha i Tarashaj umjesto Barkoka i Ordoneza, Eintracht je zaigrao još bolje, krenula je opsada Augsburgovog gola, ali domaći su predvođeni igrački, ali ne i golgeterski raspoloženim Rebićem propuštali doći do izjednačenja. Ništa novo kad je Eintracth u pitanju, njihova igra oku je ugodna već dugo vremena, ali silne prilike ne uspijevaju pretvoriti u pogodak.

U 78. minuti napokon je kapitulirala gostujuća obrana i to iz jedne od slabijih šansi Eintrachta. Ubačaj je pronašao Chandlera na desnoj vratnici, on pak glavom šalje loptu na lijevu vratnicu. Između dvojice Augsburgovih braniča i vratara Hitza lopta dolazi do omalenog Meksikanca Fabiana, koji glavom uz puno sreće donosi više nego zasluženo izjednačenje domaćinima.

A onda se napokon momčadi iz Frankfurta otvorilo. Nakon krasne akcije tek iz drugog pokušaja Fabian lijepo zabija za vodstvo Eintrachta u 87. minuti, postao je tako tek drugi Meksikanac nakon Chicharita, koji je postigao dva gola u jednoj utakmici Bundeslige. Šećer na kraju pripao je Anti Rebiću, zasluženo jer hrvatski je napadač od prve do zadnje minute neumorno radio i gradio Eintrachtove napade. U prvoj minuti sudačke nadoknade krade loptu Hitzu i pogađa u praznu mrežu za konačnih 3:1.

Bayern se na Allianz Areni nije proslavio protiv vrlo dobroh Mainza koji je hrabro ušao u dvoboj protiv poljuljanog bavarskog diva. Dvaput su gosti vodili, ali na kraju Bayern uspijeva doći do boda, završilo je 2:2.

Poveo je Mainz već u trećoj minuti, nakon pogreške domaće obrane Bojan Krkić zabija svoj prvi gol u Bundesligi. Vodstvo gostiju nije dugo trajalo, već u 16. minuti brzu akciju Bayerna na dodavanje Riberyja u gol pretvara Robben.

Mainz je nastavio s poprilično otvorenom igrom, a nagrada je stigla u završnici prvoga dijela kada danas iznimno nervozni Kimmich poklanja jedanaesterac gostima, koji u novo vodstvo Mainza pretvara Brosinski.

Čudo u Münchenu spriječio je raspoloženi Thiago Alcantara lijepim golom s ruba kaznenog prostora za konačnih 2:2.

U golijadi u Ingolstadtu bolje je prošao gost, Werder Bremen je na krilima fantastičnog Maxa Krusea došao do velike pobjede 4:2. Dvaput je vodio domaćin, 1:0 (Lezcano) i 2:1 (Gross 11-m), ali domaći braniči nisu pronašli lijeka za Krusea, koji je postigao sva četiri gola gostiju i tako postao prvi igrač Werdera Neubartha iz 1986. godine, koji je u jednoj utakmici Bundeslige postigao četiri gola.

Hertha je još jednom dokazala da je fantastična domaćinska momčad, na svojem je Olimpijskom stadionu u Berlinu s minimalnih 1:0 svladala Wolfsburg i upisala 12. pobjedu ove sezone na svom travnjaku. Strijelac jedinog pogotka bio je Vedad Ibišević u 59. minuti.