Zimski sportovi

Pittsburgh i Ottawa poveli u polufinalnoj seriji

HINA • petak, 28.04.2017.

Pittsburgh Penguins i Ottawa Senators poveli su sa 1-0 u seriji u polufinalu doigravanja Istočne konferencije nakon što su sinoć sa 3-2 svladali Washington Capitalse, odnosno sa 2-1 New York Rangerse.

Iako su ispustili vodstvo od dva gola, Penguinsi su uspjeli stići do pobjede zahvaljujući Nicku Boninu koji je zabio za 3-2 sedam i pol minuta prije kraja.

Sidney Crosby je bio dvostruki strijelac za Pittsburgh u prvih minutu i četiri sekunde druge trećine. Pogotke za Capitalse nakon toga su postigli Aleks Ovečkin i Jevgenij Kuznjecov.

Vrijednu pobjedu u prvoj utakmici polufinala doigravanja Ottawa Senatorsima donio je Erik Karlsson koji je zabio gol s gol linije nešto više od četiri minute do kraja utakmice.

Prvi pogodak za Senatorse postigao je Ryan Dzingel u drugoj trećini, a jedini gol za Rangerse nešto prije toga u istoj trećini zabio je Ryan McDonaugh.