Milan
Milan 1:4 Roma
Roma

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.05.2017.

U posljednjem susretu 35. kola Serie A Roma je u derbiju na San Siru visoko svladala Milan s 4:1. Jedini pogodak za domaćina postigao je Mario Pašalić, a junak gostiju s dva gola bio je raspoloženi Edin Džeko...

Roma je ponovno ispred Napolija nakon što je u derbiju 35. kola slavila na San Siru protiv Milana 4:1. Odličan nastup gostiju i zaslužena visoka pobjeda koja Milan ostavlja s velikih šest bodova zaostatka za petoplasiranom Atalantom.

Roma je odigrala sjajnu utakmicu, a kakav je bio Milan, dovoljno govore bučni zvižduci koji su se čuli s tribina nakon posljednjeg zvižduka suca Rizzolija.

Vrlo brzo gosti su došli do prednosti. Već u osmoj minuti Mohamed Salah i Edin Džeko izigrali su obranu Milana, reprezentativac BiH odličnim udarcem pogodio je mrežu i donio domaćinu zaostatak.

Nastavili su Rimljani s boljom igrom i deset minuta kasnije bili su vrlo blizu drugog pogotka. Diego Perotti odlično je naciljao izvan kaznenog prostora, ali samo je zatresao okvir gola.

Što nije Perotti napravio u 17., napravio je Džeko u 28. minuti. Odličan pogodak raspoloženog napadača Rimljana, u kazneni prostor ubacio je Paredes, a Džeko je lijepim udarcem glavom povisio prednost.

Do kraja susreta gosti su propustili još jednu veliku priliku, Donnarumma je zaustavio pokušaj Perottija iz odlične pozicije.

U drugom dijelu Milan je pokušavao doći do smanjenja i povratka u utakmicu, propušteno je nekoliko dobrih prilika na obje strane prije nego je Mario Pašalić smanjio zaostatak domaćina. Ocampos je ubacio iz kornera, Pašalić je ostao posve sam na drugoj vratnici i u padu glavom šalje loptu u mrežu.

Međutim vrlo brzo gosti ponovno imaju dva gola prednosti. Bivši član Milana Stephan El Shaarawy krasnim udarcem podiže prednost gostiju na 3:1.

Četiri minute prije kraja susreta Alejandro Paletta vrlo glupo radi prekršaj u 16 metara nad Salahom, zarađuje isključenje, a Daniele De Rossi iz kaznenog udarca postavlja konačnih 4:1.

Mario Pašalić odigrao je cijelu utakmicu za domaćina.