Liga prvaka, kvalifikacije, 1. pretkolo, 28.06.2017, 20:45 h
Linfield 1:0 La Fiorita
La Fiorita

Linfield u posljednjim trenucima do pobjede protiv prvaka San Marina

Branimir Korać • srijeda, 28.06.2017.

U prvom susretu prvog pretkola Lige prvaka Linfield je na svom stadionu s minimalnih 1:0 svladao prvaka San Marina La Fioritu...

Na jednoj strani Roy Carroll, na drugoj Damiano Tommassi. Igrači koji su nekada nosili dresove velikih klubova, danas su u redovima malih Linfielda i La Fiorite.

Kod prvaka San Marina vremešni 43-godišnji veznjak koji se proslavio u dresu Rome bio je ujedno i najopasniji pojedinac, međutim za bivšeg vratara Manchester Uniteda nije bilo previše posla.

Iako je Linfield bio veliki favorit uoči ovog dvoboja, uz dosta muke došao je do pobjede. Postigao je tek jedan pogodak i to kada se već činilo da će se La Fiorita iz Belfasta vratiti neporažena.

Pobjedu domaćinu donio je Jordan Stewart koji je u 89. minuti svladao gostujućeg vratara i donio možda i ključnu pobjedu u borbi za prolaz.

Inače Stewart je odlično igrao u dresu Linfieldovog rivala Glentorana prije nego je prešao u Swindon, tamo se nije naigrao i prije mjesec dana potpisao je ugovor s Linfieldom.

Domaćin je i ranije mogao načeti mrežu La Fiorite, ali Burns je u 64. minuti propustio realizirati kazneni udarac.