Branimir Korać • utorak, 11.07.2017.

Uz dvoboj između Rijeke i TNS-a, odigrana su još tri susreta prvog pretkola Lige prvaka. Prednost uoči uzvrata ostvarili su Qarabag, Red Bull Salzburg i Partizan...

Gruzijski prvak Samtredia nije se dobro proveo na gostovanju u Azerbajdžanu kod Qarabaga. Domaćin je pokazao zašto je proglašen velikim favoritom za prolaz i već u prvom susretu riješio je pitanje ukupnog pobjednika. Slavio je s 5:0 i uistinu je teško za vjerovati da Samtredia može napraviti više od čuda na svom travnjaku.

Domaćin je bio vrlo efikasan i odlično je koristio ukazane prilike. Već u desetoj minuti poveo je pogotkom Afrana Izmailova iz kaznenog udarca da bi u završnici prvog poluvremena Dino Ndlovu postigao još dva pogotka i odveo Qarabag do visokih 3:0.

U nastavku susreta nije bilo promjena u odnosu snaga, Qarabag je dodatno povećao prednost i golovima Wilde-Donalda Guerriera i Michela otišao je do visoke i vjerojatno nedostižne prednosti.

Qarabag (Karabakh) 5-0 Samtredia - Highlights... by GSBN

Fran Jović dijelio je pravdu na Malti gdje je Hibernians ugostio Red Bull Salzburg i upisao poraz 3:0. Austrijanci su očekivano došli do ugodne prednosti i zakoračili u drugo pretkolo.

Gosti su pola sata lomili otpor Hiberniansa, prije nepotrebnog igranja rukom u 16 metara i ispravno dosuđenog kaznenog udarca. Valon Berisha bio je strijelac za 1:0. U 35. minuti Red Bull dolazi i do drugog pogotka, Hwang Hee-Chan iskoristio je vrlo lošu reakciju domaće obrane i povisio na 2:0.

Odmah na startu drugog dijela Minamino je povisio na 3:0 iz blizine nakon pokušaja Dabbura i tada je bilo jasno da Maltežani nemaju nikakve šanse. Jedina loša vijest za Austrijance je isključenje Berishe iz 86. minute zbog vrlo neopreznog starta na sredini terena.

Duje Ćaleta-Car kod gostiju iz Salzburga odigrao je cijelu utakmicu.

Hibernians 0-3 RB Salzburg | All Goals HD | 11... by juniorrosenfeld

Partizan je u Beogradu ugostio Budućnost i slavio s 2:0 te kao i Rijeka stvorio prednost uoči uzvrata. Za razliku od Riječana, Beograđani su zabijali na početku drugog poluvremena, prvo preko Uroša Đurđevića koji je zabio iz penala u 53. minuti, a zatim i Leonarda deset minuta kasnije.

U dresu Podgoričana nije bilo bivšeg igrača Zagreba i Rijeke Radomira Đalovića koji je prema pisanju crnogorskih medija odstranjen iz momčadi nakon što je navodno odbio započeti utakmicu s klupe.

All Goals Partizan Beograd 2 - 0 Buducnost... by taftadarka2016