Petar Jenjić • srijeda, 12.07.2017.

Odigrano je i preostalih 12 prvih utakmica drugog pretkola Lige prvaka u kojima je nastupila i nekolicina hrvatskih igrača, s više ili manje uspjeha. Zrinjski je na domaćem terenu propustio dosta prilika protiv Maribora i upisao poraz 2:1, dok je Kopenhagen na krilima srpskog napadača Andrije Pavlović slavio u gostima kod Žiline...

Kazahstanska Astana upisala je minimalnu pobjedu na gostovanju kod latvijskog Spartaksa. Jedini pogodak na utakmici djelo je Patricka Twumasija, sjajno izvedenim slobodnim udarcem u 73. minuti.

Kod gostiju Marin Tomasov nije bio u sastavu zbog ozljede, dok je za Spartaks Luka Šimunović odigrao svih 90 minuta, a Kruno Ivančić cijeli susret odgledao s klupe.

All Goals & Highlights - FK Spartaks 0 - 1 FC... by ZidaneHD

Dobar rezultat uoči uzvrata ostvarili su i nogometaši mađarskog Honveda koji su poraženi na gostovanju kod Hapoel Beer Sheve 2:1. Izraelska momčad došla je u vodstvo u 35. minuti pogotkom Miguela Vitora, a na 2:0 povisio je Dan Einbinder početkom drugog poluvremena.

Do vrlo vrijednog pogotka u gostima Honved je došao u 63. minuti kada je Zsolt Laczko savršeno centrirao na Davidea Lanzafamea koji glavom posprema loptu u mrežu. Cijeli je susret za goste odigrao Ivan Lovrić.

Nakon dobrog otvaranja prvenstvene sezone moldavski Šerif pobjedom je krenuo i u drugo pretkolo Lige prvaka. Na domaćem je terenu s minimalnih 1:0 svladao albanski Kukesi. Strijelac jedinog pogotka bio je Ziguy Badibanga iz kaznenog udarca u 79. minuti.

Cijeli susret u redovima Šerifa odradili su Zvonimir Mikulić i Josip Brezovec, dok je Pero Pejić odigrao svih 90 minuta za gostujući sastav.

Sherif Tiraspol - Kukesi - Goli me penallti by news-al

Zrinjski je na domaćem terenu poražen od Maribora 2:1 i nalazi se u vrlo teškoj situaciji. Prvaci BiH imali su priliku doći do vodstva u 10. minuti, ali Nemanja Bilbija nije bio precizan s bijele točke. Kazna je stigla u samoj završnici prvog poluvremena. Iako je bio neprimjetan tijekom većeg dijela prvog poluvremena, u 43. minuti Luka Zahović se našao u prilici nakon jedne sjajne akcije i pospremio loptu u mrežu.

Gosti su ostali s desetoricom nakon što je Blaž Vrhovec u razmaku od četiri minute dobio dva žuta kartona. Zrinjski je došao do izjednačenja tek u 89. minuti preko Ognjena Todorovića, dok je pobjedu Mariboru donio Marcos Tavares iz penala u sudačkoj nadoknadi.

Do slavlja na domaćem terenu došao je Žalgiris protiv Ludogoreca, litavska momčad nakon preokreta je pobijedila rezultatom 2:1.

Nakon dobro odigrane akcije u 8. minuti sam se pred protivničkim vratarom našao Anicet i zabio za vodstvo Ludogoreca. Međutim, u posljednjih 12 minuta susreta domaćin dolazi do preokreta, prvo je u 78. minuti izjednačio Serge Nyuiadzi, da bi osam minuta kasnije pobjedu Žalgirisu donio Mantas Kuklys.

Cijeli je susret za Žalgiris odigrao Slavko Blagojević.

Žilina se jako dobro držala sat vremena protiv danskog Kopenhagena, ali je u završnici posustala i upisala poraz 3:1. Slovake je u vodstvo doveo Nikolas Špalek u završnici prvog dijela, da bi se ključnim pokazala 61. minuti kada je Miroslav Kačer dobio drugi žuti karton.

Kopenhagen je vrlo brzo okrenuo rezultat u svoju korist, junak je bio Andrija Pavlović koji je u razmaku od 68. do 83. minute postigao hat-trick.