Petar Jenjić • srijeda, 19.07.2017.

Zaključeni su i preostali uzvratni susreti drugog kola Lige prvaka. Zrinjski je na gostovanju kod Maribora odigrao 1:1 što mu nije bilo dovoljno za prolazak dalje, Kukesi je bio na rubu prolaska dalje protiv Šerifa, ali Pero Pejić je promašio kazneni udarac u završnici susreta, dok su Celtic i Legia bez većih problema potvrdili treće pretkolo...

Albanski Kukesi tražio je pobjedu od dva pogotka razlike protiv moldavskog Šerifa, imao igrača više posljednjih 13 minuta, ali nije uspio unatoč pobjedi 2:1.

Sve je dobro izgledalo za domaćina kada ga je u vodstvo u 35. minuti doveo Izair Emini. U samoj završnici poluvremena jedan od najboljih napadača albanskog prvenstva, hrvatski nogometaš Pero Pejić, povećao je prednost svoje momčadi, pospremivši loptu u praznu mrežu s pet metara.

Unatoč dobrom dojmu domaćin je u 56. minuti primio pogodak, glavom je pogodio Cyrille Bayala na centaršut Matea Sušića. U 77. minuti gosti su ostali s igračem manje kada je zbog drugog žutog kartona igru napustio Jeremy de Nooijer. Četiri minute kasnije domaćin je izborio najstrožu kaznu, no Pejić ovog puta nije bio precizan. Rezultat se do kraja nije promijenio.

Ludogorec nije imao prevelikih problema u uzvratu protiv Žalgirisa, bugarska momčad nadoknadila je minimalan zaostatak i pobjedom 4:1 došla do prolaska u sljedeću fazu.

Ipak, nije se tako činilo kada je hrvatski nogometaš Slavko Blagojević u 15. minuti asistirao Sergeu Nyuiadziju za vodstvo. Do kraja poluvremena domaćin je uspio doći do izjednačenja preko Natanaela.

U nastavku susreta Ludogorec je s nova tri pogotka potvrdio prolazak dalje. Dva puta se u strijelce upisao Claudiu Keseru, dok je Wanderson još jednom zatresao mrežu Žalgirisa.

Slavko Blagojević odigrao je cijeli susret za goste.

Ludogorets - Zalgiris 4:1 by bukakkeland123

Zrinjski je ponovno odigrao vrlo dobru utakmicu, no morao se oprostiti od natjecanja u drugom pretkolu. U Ljudskom vrtu odigrao je protiv Maribora 1:1 nakon što je slovenska momčad u prvom dvoboju slavila 2:1.

Iz prve prilike prvak BiH došao je u vodstvo. Igrala se sedma minuta kada je Ognjen Todorović pospremio jedan odbijanac u mrežu iza Jasmina Handanovića.

Polovicom igre u prvom poluvremenu domaćin je došao do izjednačenja kada je Mitja Viler želio centrirati, ali mu je lopta preko noge i prevarila vratara Zrinjskog Kenana Pirića.

Salzburg je i u uzvratnoj utakmici stigao do pobjede 3:0 protiv malteškog Hiberniansa i glatko prošao u treće pretkolo. U prvom poluvremenu postigao je dva pogotka, da bi još jednim u samoj završnici susreta potvrdio visoku pobjedu.

Austrijance je u vodstvo doveo Marc Rzatkowski u 11. minuti, a vrlo brzo rezultat je povećao Frederik Gulbrandsen. Konačan rezultat postavio je Amadou Haidara četiri minute prije kraja utakmice.

Duje Ćaleta-Car odigrao je svih 90 minuta u dresu Salzburga.

Bez većih problema do pobjede je stigao i Celtic koji je na domaćem terenu s 4:0 bio bolji od sjevernoirskog Linfielda. Cijeli susret je za škotsku momčad odigrao Jozo Šimunović.

• Rege20.07.2017. u 09:00
    Mogli ste spomenuti da je Pejiću penal obranio Zvonimir Mikulić, na posudbi iz Osijeka