Branimir Korać • utorak, 18.07.2017.

Uz utakmicu Rijeke protiv TNS-a odigrano je još šest uzvratnih dvoboja drugog pretkola Lige prvaka. Vardar je iznenadio i izbacio Malmö, dok je Partizan prednost iz prvog susreta sačuvao i u uzvratu u Podgorici kod Budućnosti...

Nogometaši makedonskog Vardara, koje vodi bivši Dinamovac Goce Sedloski izveli su pravi podvig protiv favoriziranog Malmöa. Nakon što su u Švedskoj izvukli povoljan remi u prvoj utakmici (1:1), Makedonci su u uzvratu slavili s 3:1 i tako ostvarili plasman u treće pretkolo gdje će igrati protiv boljeg iz ogleda Kobenhavna i Žiline.

Poveli su Šveđani nakon 15 minuta igre, najstrožu kaznu u pogodak je pretvorio Rosenberg. Držali su gosti prednost sve do 56. minute kada Grnčarov pogotkom glavom vraća makedonski sastav u igru.

Za potpuni preokret pobrinuo se Barseghyan nakon što je njegov kolega Juan Felipe propustio realizirati jedanaesterac. Prvi je na odbijancu bio Barseghyan i zabio za 2:1. Za konačnih 3:1 mrežu Malmöa zatresao je Nikolov nakon što je glavninu posla obavio Blaževski.

Budućnost u uzavreloj atmosferi u Podgorici nije uspjela dohvatiti zaostatak iz prve utakmice protiv Partizana. Podsjetimo, Partizan je u prvom dvoboju slavio s 2:0. Iako prilika nije nedostajalo na obje strane, tresli su se okviri oba gola, imali su domaćini nekoliko sjajnih prilika u završnici, ali susret je završio bez pogodaka.

U trećem pretkolu prvaka Srbije očekuje težak posao protiv grčkog Olympiakosa.

BATE Borisov ispravio je neugodnih 1:1 iz prve utakmice u uzvratnom dvoboju s Alaškertom. U Armeniji je bjeloruska momčad slavila s 3:1 i osigurala prolaz dalje. Poveli su domaćini u 18. minuti kada je Nenadović završio lijepu akciju Alaškerta.

Brzo se BATE pogotkom Gordejčuka s 25 metara vraća u igru. Isti je igrač u 35. minuti doveo Bjeloruse u vodstvo nakon brze kontre. Za konačnih 3:1 zabio je Volodko u 78. minuti. BATE će u trećem pretkolu igrati protiv praške Slavije.