Liga prvaka, kvalifikacije, 4. pretkolo, 22.08.2017, 17:30 h
Astana
Astana 4:3 Celtic
Celtic

Petar Jenjić • utorak, 22.08.2017.

Nogometaši Celtica teže od očekivanog obranili su 5:0 prednost iz prve utakmice četvrtog pretkola Lige prvaka protiv Astane. Kazahstanska momčad odigrala je jako dobru utakmicu, vodila rezultatom 4:1 20 minuta prije kraja, no Celtic je novim dvama pogocima uspio potvrditi prolazak dalje...

Iako je prvu utakmicu dobio s visokih 5:0 Celtic je opasno visio u uzvratu protiv kazahstanske Astane. Škotski prvak je u gostima poražen s 4:3, iako su se stvari mogle razviti potpuno drugačije.

Astana je igrala vrlo dobro, imala je vodstvo 4:1 i veliku priliku za peti pogodak, no ispriječio se vratar Celtica Craig Gordon čime je zaustavio jedan od najvećih mogućih preokreta u povijesti.

Domaćin je došao u vodstvo u 26. minuti, dalekometni udarac Shomka u vlastitu je mrežu skrenuo Ajer. Ipak, vodstvo Astane trajalo je tek osam minuta, zaostatak Celtica odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora anulirao je Sinclair.

Nada kazahstanske momčadi probudila se na otvaranju drugog poluvremena kada je u razmaku od dvije minute postigla dva pogotka. Prvo je pogodio Mužikov, a zatim i Twumasi koji je utrčao između dvaju stopera i glavom matirao gostujućeg vratara. Isti je igrač u 69. minuti prošetao kroz Celticovu obranu i iz mrtvog kuta postigao četvrti pogodak svoje momčadi i drugi svoj na utakmici.

Astani su bila potrebna još tri pogotka u 20 minuta za jedan od najvećih preokreta u povijesti Lige prvaka. Novi pokušaj Twumasija vršcima prstiju obranio je Gordon i izbacio u korner. To je ujedno bila i posljednja prava prilika domaćina na utakmici. Škotski sastav je u posljednjih deset minuta postigao dva pogotka, preko Ntchama i Griffithsa, čime je zaključio prolazak u skupine Lige prvaka, dok će Astana igrati Europsku ligu.

U dresu kazahstanske momčadi igrao je Marin Tomasov, no zamijenjen je početkom drugog poluvremena.

• redscro22.08.2017. u 21:04
    Možda malo pretjerano reći da su se provukli, s obzirom da je Astana bila udaljena najmanje tri gola od prolaza.