Prvi bodovi za Šibenčane, visok poraz Varaždina u Lučkom

Branimir Korać • nedjelja, 10.09.2017.

Odigrana su još tri susreta petog kola Druge HNL. Lučko je slavilo na svom terenu, Šibenik je bio uspješan u gostima dok su Solin i Novigrad remizirali...

Varaždinci su s velikim ambicijama došli u Drugu HNL, međutim početak sezone daleko je od očekivanja. U prvih pet kola uhvatili su samo pet bodova i zaostaju za vrhom velikih osam bodova. U petom kolu izgubili su na gostovanju u Lučkom s visokih 3:0.

Varaždin je već u prvom poluvremenu zbog ozljeda ostao bez Igora Prahića i Domagoja Drožđeka, a nakon njihovog izlaska, domaćin je krenuo. U 42. minuti Borna Petrović zabio je za vodstvo da bi u drugom dijelu Tomislav Barišić i Luka Kunštić postavili konačnih 3:0.

Solinjani su punih pola sata igrali bez isključenog Marka Farića, ali su ipak uspjeli izvući barem bod protiv Novigrada. Oba pogotka postignuta su u prvih 20 minuta nakon čega više nije bilo rezultatskih promjena.

Počelo je odlično za domaćina koji je poveo već u desetoj minuti golom Krešimira Luetića, ali Novigrad je poravnao u 18. minuti preko Aleksandra Smirnova.

U derbiju začelja Šibenik je u gostima svladao Kustošiju 1:0 i tako stigao do prvih ovosezonskih bodova. Kustošija ostaje na dnu ljestvice sa samo jednim bodom.

Pobjedu Šibenčanima donio je Josip Maleš golom u 53. minuti iz blizine i tako donio zasluženo slavlje boljim gostima.