Branimir Korać • ponedjeljak, 11.09.2017.

U petom kolu druge njemačke lige Fortuna je u Düsseldorfu ugostila Union Berlin i upisala pobjedu 3:2. Strijelac za goste bio je i Damir Kreilach, ali domaćin je u završnici odnio pobjedu...

Zanimljiv dvoboj odigran je u Düsseldorfu gdje je Fortuna svladala Union Berlin s 3:2. Domaćin je bio bolji protivnik i zasluženo je slavio, a pobjedu je osigurao u završnici susreta nakon što je gubio 2:1 do 84. minute.

Već u 17. minuti Fortuna je stigla do vodstva pogotkom Marcela Sobottke i vodstvo je držala sve do 20 minuta prije kraja.

Tu je Union Berlin stigao do poravnanja pogotkom Kreilacha nakon ubačaja Christophera Trimmela, hrvatski internacionalac bio je najviši u skoku i spremio loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije gosti dolaze do preokreta zahvaljujući Kaanu Ayhanu, turskom reprezentativcu koji je nespretno reagirao i ugurao loptu u svoju mrežu.

Iako se Fortuna na ulasku u završnicu susreta našla u neugodnoj situaciji, uspjela je okrenuti rezultat golovima Takashija Usamija i Floriana Neuhausa.

Lovren je na travnjaku bio do 65. minute kada ga je zamijenio Oliver Fink dok je Kreilach odradio cijelu utakmicu.