Nice
Nice 2:2 Angers
Angers

Luka Medić • petak, 22.09.2017.

U prvom dvoboju sedmog kola francuske Ligue 1 Nice i Angers podijelili su bodove. U utakmici završenoj rezultatom 2:2 prvi je pogodak postigao hrvatski internacionalac Mateo Pavlović...

Nice i Angers efikasno su otvorili sedmo kolo francuskog prvenstva. U uzbudljivoj utakmici gosti su vodili 2:0 nakon malo više od pola sata igre, no Nice je preko Balotellija uspjela prvo smanjiti, a onda i pred kraj susreta izjednačiti uz pomoć gostujućih nogometaša.

Hrvat u redovima gostujućeg sastava, Mateo Pavlović odigrao je svih 90 minuta te je postigao pogodak, drugi od kako je prošle sezone stigao u Angers. Nakon malo više od desetak minuta igre Angers je stigao do prednosti. Fulgini je iz slobodnog udarca ubacio u kazneni prostor, a u gužvi se najbolje snašao upravo naš nogometaš koji je bio najviši u skoku te je loptu pospremio iza Cardinalea.

20-ak minuta kasnije već je 2:0 za goste. Gosti su izigrali obranu Nice; s lijeve strane u kazneni prostor ubacio je Andreu, a na loptu je natrčao Ekambi te bez većih problema poentirao za povećanje prednosti. Cardinaleu se nema što zamjeriti, u ovoj je situaciji bio potpuno nemoćan.

Ipak, pet minuta kasnije Nice je izjednačila, i to iz najstrože kazne. Nakon kornera Mangani je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudac Letexier pokazao je na bijelu točku. Ponovno je izvođač najstrože kazne bio Mario Balotelli koji je preciznim udarcem smanjio rezultat.

Talijanskom nogometašu to je bio četvrti pogodak u posljednja tri susreta. Upravo to pokazuje koliko Balotelli znači Nici. U četiri susreta, koliko je na početku sezone propustio zbog ozljede Nica je izgubila sva četiri, uz gol razliku 1:8. Uz to, od ta četiri poraza tri su ligaška, što znači da Nica nije izgubila nijedan ligaški susret ako je bio na terenu.

A malo je nedostajalo da upravo Angers bude prvi koji će Nici s Balotellijem u sastavu nanijeti poraz, ali uporni domaćini uspjeli su doći do boda, ali autogolom Traorea. Ponovno je za goste bio koban korner, lopta je išla u peterac, Letellier ju je pokušao izboksati, no Bjelokošćanin u dresu Angersa mijenja smjer i lopta završava u golu za, kako će se kasnije pokazati, konačnih 2:2.

Ovo je bio prvi neriješeni rezultat za Nicu ove sezone, nakon što su u dosadašnjem dijelu prvenstva sakupili po tri pobjede i poraza. S ovim je bodom ostala u gornjem dijelu tablice s deset osvojenih bodova. Angers je ove sezone specijalist za neriješene rezultate, ovo mu je već peti u sedam susreta, a ima i po jednu pobjedu i poraz. S osam osvojenih bodova nalazi se na sredini tablice, na 11. mjestu.