Luka Medić • ponedjeljak, 25.09.2017.

Kompletirano je sedmo kolo francuske Ligue 1. Marseille je pred svojim navijačima bio bolji od Toulousea, Nantes je bio bolji od Strasbourga, dok su Saint-Etienne i Rennes podijelili bodove...

Marseille je nakon prvog i drugog kola konačno upisao dvije uzastopne prvenstvene pobjede. Nakon reprezentativne stanke očekivalo se da će Marseille krenuti u lov na vodeće momčadi, no onda je uslijedio šok i poraz od Rennesa. Ipak nakon toga Marseille se probudio, slavio je u Europskoj ligi, pa onda kod Amiensa, a treća uzastopna pobjeda u svim natjecanjima stigla je protiv Toulousea. Gosti nisu imali previše šansi, uputili su tek jedan udarac u okvir vrata.

Domaći sastav od početka je bio bolji, a uz dosta sreće do prednosti je stigao u 32. minuti. Thauvin i Ocampos odigrali su dupli pas nakon čega je Thauvin ušao u kazneni prostor i krenuo ka golu i prošao dva protivnika, no treći mu je oduzeo loptu koja je završila kod Ocamposa. Argentinski nogometaš vratio je za Thauvina koji je nekako ugurao loptu kroz ono malo prostora što je ostalo između Lafonta i vratnice.

U drugom poluvremenu Marseille je nastavio s dobrom igrom, a nakon malo više od sata igre stigao je do drugog pogotka. Ponovno uz dosta sreće. Nakon kornera obrana Toulousea nije najbolje očistila loptu, koja se od Ocamposa odbila u mrežu za konačnih 2:0.

Marseille je tako uz dosta sreće stigao do četvrte prvenstvene pobjede i 13. boda. Trenutno se nalazi na petom mjestu. Toulouseu je ovo bio četvrti poraz i sa sedam osvojenih bodova drži 14. mjesto. Marseillea u idućem kolu čeka derbi s Nicom, Toulouse će na još jedno gostovanje, kod Guingampa.

Marseille vs Toulouse 2-0 All Goals... by tansoula911

Zanimljivu utakmicu odigrali su Saint-Etienne i Rennes. Gosti su dvaput stizali vodstvo, domaćini su se uspjeli vratiti, a oba pogotka u nastavku susreta postignuta su s bijele točke.

Mreže su mirovale sve do kraja prvog dijela kada su gosti uspjeli doći do prednosti nakon katastrofalne greške domaće obrane. Nakon što je primio loptu na dvadesetak metara od svog gola od vratara Ruffiera, Selnaes se spetljao, sve to pratio je Bourigeaud koji je prvo oduzeo loptu, a onda i lobom preko loše postavljenog Ruffiera doveo svoju momčad u prednost. Ipak, nekoliko minuta kasnije, domaći sastav uspio je izjednačiti. Nakon jednog kornera lopta je otišla prema drugoj vratnici, Perrin ju je vratio u srce kaznenog prostora do Gabrijela, a brazilski nogometaš je bez većih problema smjestio loptu iza vratara gostiju Koubeka.

S tim rezultatom otišlo se na odmor, a nedugo nakon povratka gosti su ponovno poveli. Theophile-Catherine je u jednom duelu Amalfitano, a precizan izvođač bio je Khazri. U 70. minuti novi kazneni udarac, ali na drugoj strani nakon što je vratar gostiju Koubek srušio Dionyja. Precizan izvođač za drugo izjednačenje bio je Bamba. Pokazat će se kasnije da je to bio i konačan rezultata, a domaći sastav završio je utakmicu s igračem manje. U sudačkoj nadoknadi isključen je strijelac prvog pogotka Gabriel.

Nakon sedam odigranih utakmica Saint Etienne nalazi se na četvrtom mjestu s 14 osvojenih bodova. Rennes je 15. sa šest bodova. U narednom, osmom kolu, Saint Etienne ide kod Troyesa, dok će Rennes dočekati Santinijev Caen.

Strasbourg je u sedmom dvoboju pred svojim navijačima tražio prvu prvenstvenu pobjedu još od slavlja nad Lilleom u drugom prvenstvenom kolu sredinom kolovoza. Od tada je Strasbourg upisao tiri poraza i jedan remi. Do pobjede nije stigao iako je rano došao do prednosti. Koban je bio Nantes.

Sva tri pogotka postignuta su u prvih 25 minuta susreta. Domaćini su poveli u desetoj minuti. Martin je s desne strane ubacio u kazneni prostor, a tamo se najbolje snašao Da Costa koji je glavom poslao loptu u mrežu za vodstvo domaćih.

Ipak svega tri minute kasnije, gosti poravnavaju. Nakon kornera Nantesa domaća obrana uspjela je izbaciti loptu iz svog kaznenog prostora, no na 20-ak metara od gola pokupio ju je Pallois koji je pokušao izravno pucati na gol. Taj udarac bio je preslab, ali dovoljno precizan da dođe do Thomassona koji se okrenuo i s 15-ak metara posprema loptu u mrežu.

U 25. minuti gosti dolaze do preokreta prelijepim pogotkom Duboisa. Ponovno je nakon kornera obrana Strasbourga otklonila opasnost iz svog kaznenog prostora. Loptu je pokupio upravo Dubois koji s više od 25 metara pogađa same rašlje. Kamara se ispružio koliko je god mogao kako bi obranio taj pokušaj, ali nije imao šanse.

Do kraja susreta pogodaka više nije bilo pa je tako Nantes stigao do pete uzastopne utakmice bez poraza nakon što je u prvenstvo ušao s dvije izgubljene utakmice. Strasbourg je upisao novi poraz, četvrti uzastopni te drži pretposljednje 19. mjesto s četiri osvojena boda. U narednom kolu Strasbourga čeka derbi začelja protiv Dijona, Nantes dočekuje posljednji Metz.

Strasbourg 1-2 Nantes by beinsports-id