Roger Federer rutinskom pobjedom donio Europi nova dva boda

Branimir Korać • subota, 23.09.2017.

Europa je na Rod Laver Cupu povela s 5:1 nakon što je Roger Federer odradio svoj prvi meč i svladao Sama Querreyja u dva seta za 70 minuta igre...

I četvrti dvoboj u singlu na Rod Laver Cupu očekivano je pripao Europi. U petak su pobjede ostvarili Marin Čilić, Dominic Thiem i Alexander Zverev, a u subotu je uspješan bio Roger Federer.

Federerova pobjeda puno znači Europi jer drugog dana natjecanja svaka pobjeda vrijedi dva boda pa je tako vodstvo Europe naraslo na 5:1.

Roger je odigrao vrlo kvalitetan meč, Sam Querrey nije imao previše šanse i jedino u prvom setu u dva navrata uspio se približiti Federeru na reternu. Učinio je to kod 1:0 i 3:2 kada je imao po jednu break loptu dok u ostalim gemova Federer nije imao nikakvih problema.

Embed from Getty Images

Posebno u drugom setu Švicarac je bio vrlo dobar, pobjegao je brzo na 5:1 te na svom servisu u sedmom gemu mirno priveo meč kraju.

Meč je završio s iskorištenih tri od pet break lopti dok Querrey nije iskoristio nijednu od svoje dvije.

U preostalim današnjim mečevima u singlu sastaju se Rafael Nadal i Jack Sock te Tomaš Berdych i Nick Kyrgios.