Dario Dodić • subota, 14.10.2017.

U pripremnim utakmicama uoči početka NBA sezone na parketu se sinoć našao i popriličan broj Hrvata. Najbolje su se proveli Ante Žižić i Dragan Bender, dok je posljednje minute u dresu Magica odigrao Damjan Rudež...

U hrvatskom dvoboju u Orlandu Damjan Rudež vjerojatno je odigrao posljednju utakmicu u dresu Magica, a možda i općenito u NBA. Magic je izgubio od Cleveland Cavaliersa 113:106. Naime, iz uprave kluba su obznanili kako je Rudež jedan od igrača s kojima neće potpisati ugovor. Odigrao je Rudež sedam minuta, jednom šutirao za tri poena - i promašio.

Utakmica je riješena u trećoj četvrtini kada su prošlosezonski NBA finalisti napravili razliku i održali je do kraja. Zanimljivo je da je nakon poluvremena u početnoj petorci Cavsa krenuo Ante Žižić, koji je odigrao dosad najbolju predsezonsku utakmicu. Ukupno je proveo 17 minuta na parketu i za to vrijeme ubilježio deset poena uz savršenih 4/4 za dva poena te 2/3 s linije slobodnih bacanja, čemu je pridodao dva skoka.

Za Cavse u igru nije ulazio LeBron James, a glavninu posla obavili su Jose Calderon (18 koševa, 5 asistencija) i Dwyane Wade (15 koševa).

Najbolji kod Magica bio je Aaron Gordon s 21 poenom i sedam skokova. Kompletna početna petorka domaćih bila je dvoznamenkasta, 12 je koševa ubilježio Simmons, a po 11 Vučević, Payton i Fournier. Mario Hezonja odigrao je 16 minuta i za to vrijeme ubacio tri poena (1/1 za 3) te dodao tri skoka, dvije asistencije, ukradenu loptu i dvije izgubljene lopte.

Philadelphia 76ersi bez većih su problema svladali Miami Heat, susret je završio 119:95. Ben Simmons je odigrao sjajnu partiju, u 18 minuta ubacio je 19 koševa uz sedam skokova i pet asistencija te šut iz igre 9/11. S istim brojem poena utakmicu je završio J.J. Redick, na 17 se koševa zaustavio Luwawu-Cabarrot.

Dario Šarić s klupe je odigrao 19 minuta, nije ga baš slušao šut za tri poena. Utakmicu je okončao s osam koševa (2/2 za 1, 3/4 za 2, 0/4 za 3), četiri skoka i dvije ukradene lopte. Ni Joel Embiid se nije usrećio, u 15 minuta ubilježio je tek pet poena (1/7 iz igre) i sedam skokova.

Kod Heata su trojica igrača ubilježila po 13 poena, Dion Waiters, Bam Adebayo (9 skokova) i James Johnson.

Iz utakmice u utakmicu popravlja se Dragan Bender, koji je sinoć bio među najboljim pojedincima Phoenix Sunsa koji su sa 114:93 svladali australsku momčad Brisbane Bulletse. Čak 32 minute proveo je na parketu i za to vrijeme ubilježio 16 poena (2/5 za 1, 1/3 za 2, 4/6 za 3), devet skokova, dvije asistencije, ukradenu loptu i blokadu.

Sunse je s 31 poenom predvodio Devin Booker, 20 je koševa dodao Alex Len.

Travis Trice je s 20 poena i osam skokova predvodio Bulletse.

U gradskom derbiju Lakersi su sa 111:104 svladali Clipperse, uz prilično minornu rolu Ivice Zupca, koji je na parketu proveo tek pet minuta i za to vrijeme upisao dva poena, dva skoka i dvije asistencije. Lakerse je do pobjede predvodio Brook Lopez sa 16 koševa, po 15 su dodali Ingram i Randle.

Čak 45 minuta kod Clippersa je odigrao Tyrone Wallace i za to vrijeme ubacio 23 koša. Poen manje i tri minute manje ubilježio je Jawun Evans.