SP 2018., dodatne kvalifikacije, 13.11.2017, 20:45 h
Italija 0:0 Švedska
Švedska

Švedska izdržala na San Siru, Italija prvi put nakon 1958. bez nastupa na SP-u

Branimir Korać • ponedjeljak, 13.11.2017.

U dramatičnom dvoboju na San Siru Italija i Švedska odigrali su bez pogodaka i Šveđani su tako zadržali prednost iz prvog susreta i idu na Svjetsko prvenstvo. Italija prvi put nakon 1958. godine neće vidjeti završnicu ovog velikog natjecanja, a pomoglo je to i Hrvatskoj koja će u ždrijebu biti u drugoj jakosnoj skupini...

Četverostruki svjetski prvaci neće vidjeti završnicu u Rusiji nakon što nisu uspjeli na svom travnjaku dostići zaostatak iz Švedske. Šveđani su slavili na svom travnjaku s 1:0 i onda izdržali pritisak na San Siru te odigrali bez pogodaka.

Zna se tko će biti na udaru javnosti i vjerojatno čelnika talijanskog saveza, Gian Pietro Ventura tijekom cijelih kvalifikacija pa sada i ovih dodatnih kvalifikacija, vukao je čudne poteze, nije imao podršku javnosti i tražit će se njegov odlazak.

Bit će Talijani bijesni i na španjolskog suca Lahoza, ali isto tako moći će se ljutiti i Šveđani jer je arbitraža Španjolca bila loša, nije dosudio nekoliko čistih kaznenih udaraca i nije utakmicu imao u svojim rukama.

Italija je imala apsolutnu inicijativu svih 90 minuta, ali tek u završnici susreta potpuno je sabila Šveđane u 16 metara, stvorila nekoliko vrlo dobrih prilika, no nije ih realizirala.

Tek treći put u povijesti Italija tako neće biti na najvećoj svjetskoj smotri, prvi put u Urugvaju 1930. godine nije niti tražila nastup, 1958. godine nije se kvalificirala, a isto tako nije se plasirala niti sada.

Već u osmoj minuti Lahoz je mogao dosuditi kazneni udarac kada je Parolo srušen u 16 metara. Pet minuta kasnije još jedna sporna situacija, samo sada u talijanskih 16 metara. Darmian je očito igrao rukom, ali Španjolac niti tu ništa ne sudi.

U 18. minuti Šveđani su ostali bez strijelca iz prvog susreta Jakoba Johanssona koji se sam ozlijedio na sredini terena bez ijednog igrača u blizini. Stradalo je koljeno i Johansson je morao van.

Prvu veliku priliku Talijani su imali u 27. minuti, ali udarac Candreve otišao je visoko iznad gola. I dvije minute kasnije rukomet u talijanskom kaznenom prostoru, ovaj put Barzagli je igrao rukom, a na očaj Šveđana Lahoz i dalje ne zna gdje je bijela točka.

Nova sporna situacija dogodila se odmah na startu drugog dijela kada je u 16 metara Švedske srušen Darmian bez posljedica za goste.

Kako je susret odmicao, tako je rastao pritisak domaćina, ušli su i Belotti i El Shaarawy, ali rezultat se nije mijenjao. Nanizali su Talijani nekoliko lijepih prilika u samoj završnici, najbliži golu bio je upravo El Shaarawy, ali njegov pokušaj sjajno je obranio Olsen.

Ostalo je 0:0 za veliko slavlje Šveđana i velike zvižduke prema domaćim igračima.

• Obrisan korisnik14.11.2017. u 09:29
    Argentina igra aktraktivno.. Ozbiljno ???
  • Obrisan korisnik14.11.2017. u 04:53
    Trener totalno lose postavio igru...neki cudni ubacaji u sesnaesterac uz aut liniju sa jedno 30m daljine od korner linije, totalno bezopasni do pred 15 minuta pred kraj, kako je Mancha Verde vec spomenuo nemaju igraca svjetske klase...Pirlo vise nije tu...Totti takodjer...bit ce cudno svjetsko bez... [više na forumu]
  • ManchaVerde14.11.2017. u 00:12
    Na zadnjem prvenstvu su igrali sve samo ne atraktivno, to je bio uzas za gledat...2 gola u 4 eliminacijske utakmiceA Talijani jednostavno nemaju nijednog vrhunskog igraca koji cini razliku trenutno, sve neke vodonose...samo zbog tradicije je cudno sto se nisu plasirali...
    ManchaVerde
  • Obrisan korisnik13.11.2017. u 23:34
    Drago mi je da smo u 2. jakosnoj skupini, ali nekako to nije isto bez Talijana. Oni daju dodatnu draž to natjecanje sa svojim provlačenjem i mentalitetom. Definitivno nas sve nerviraju, ali u tome i jest šarm prvenstva. Argentina igra atraktivno, Njemci trkački, a Talijani žabarski.
  • crush13.11.2017. u 23:27
    Bravo SWE! Pravi skandinavski mentalitet i izuzetna požrtvovnost. Olsen i Granqvist impresivni, a i ostatak momcadi je dao svoj maksimum