Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 4:1 Nantes
Nantes

Dario Dodić • subota, 18.11.2017.

U 13. kolu francuske Ligue 1 Paris Saint-Germain na svom je travnjaku s uvjerljivih 4:1 svladao Nantes, uz dva gola nevjerojatnog Edinsona Cavanija...

Nakon 13 odigranih kola Paris Saint-Germain ispred prvaka Monaca ima šest bodova prednosti, a kako Parižani igraju ta se razlika već sad čini prilično nedostižnom. PSG je večeras ugostio Nantes i bez prevelikih problema upisao 11. ovosezonsku pobjedu u Ligue 1.

Dugo su domaćini pritiskali momčad Claudija Ranierija prije nego je nevjerojatni Edi Cavani načeo Tatarusanuovu mrežu. Igrala se 38. minuta, Neymar je u začetku akcije proigrao Pastorea, ovaj povukao brzi napad i zatim proslijedio loptu do Cavanija, Urugvajac se jednim potezom rješava braniča i prizemnim udarcem šalje loptu u Nantesovu mrežu.

Bio je to 14. prvenstveni gol Cavanija ove sezone, niti jedan drugi strijelac u ligama petice ne može se pohvaliti time. Ovim je pogotkom Urugvajac postao prvi igrač nakon Nicinog Van Dijka (1972./73.) koji je u prvih 13 prvenstvenih kola 14 puta zatresao protivničku mrežu.

Raspoložen je u dresu PSG-a bio i Di Maria, a uz dosta sreće upisao se u strijelce četiri minute nakon Cavanija. S desne je strane poslao "kiflu" u srce kaznenog prostora Nantesa, nitko nije loptu dotaknuo, što je prevarilo Tatarusanua, PSG na odmor odlazi s prednošću od dva pogotka.

Nije niti Nantes bio bezopasan, nakon dvije trećine igre Nakoulma završava lijepu akciju gostiju i smanjuje na 2:1. Veselje gostiju trajalo je tek pet minuta kada Pastore uz pomoć nespretnog vratara gostiju vraća Parižane na prednost od dva pogotka.

Priču je na Parku prinčeva zaključio Cavani svojim drugim pogotkom, u 79. minuti odbijenu loptu šalje u praznu mrežu za konačnih 4:1.