Luka Medić • nedjelja, 19.11.2017.

U četiri dvoboja 13. kola francuske Ligue 1 dvije domaće pobjede i dva remija. Strasbourg je s 2:1 slavio protiv Troyesa, a uspješan je bio i Dijon protiv Rennesa. Bodove su podijelili Guingamp i Angers te Toulouse i Metz...

13. kolovoza Strasbourg je pred svojim navijačima pobijedio Lillea s 3:0. Bilo je to u drugom kolu, a Strasbourg je na novu pobjedu na svom stadionu morao čekati jedanaest kola, odnosno tri mjeseca. U 13. kolu Strasbourg je dočekao Rennes, momčad koja je u posljednja četiri susreta upisala četiri pobjede. No, i tom nizu došao je kraj, Strasbourg je slavio s 2:1 i stigao do treće pobjede u sezoni.

Domaćini su poveli spornim pogotkom malo manje od pola sata igre. Salmier je pokušao pucati s više od 20 metara, ali udarac nije bio dovoljan jak. Na vrhu kaznenog prostora smirio je loptu Blayac koji je preciznim udarcem poentirao za vodstvo domaćih. Izgleda da je pogodak neregularan jer se prema usporenoj snimci Blayac nalazio u zaleđu u trenutku upućivanja udarca. No, suci to nisu uočili pa je Strasbourg stigao do prednosti.

Rennes je još jedan udarac primio u 63. minuti nakon što je izravan crveni karton dobio Amalfitano. Domaćini su tada krenuli po povećanje prednosti, a igrača više iskoristili su pred kraj susreta, u 82. minuti kada je na 2:0 povećao Bahoken. Pred kraj susreta Rennes je uspio smanjiti na 2:1, a strijelac počasnog pogotka bio je Hunou.

Nakon 13 kola Rennes je 11. s 15 bodova, dok je Strasbourg s nova tri boda skočio na 17. mjesto i sada ima 13 bodova. Narednog vikenda Rennes će dočekati Nantes, a Strasbourg ide na gostovanje kod Saint Etiennea.

Domaću pobjedu ostvario je i Dijon koji je s 3:1 bio bolji od Troyesa. I dok je prvo poluvrijeme tog susreta bilo izjednačeno, susret je riješen u drugom dijelu koji je pripao domaćinima. U nastavku utakmice gosti su se branili te nisu nijednom zaprijetili domaćim vratima.

Troyes je bolje ušao u susret i poveo u 18. minuti i to iz prekida. Khaoui je izveo korner, Hyun-Jun Suk skače najviše i glavom šalje loptu u mrežu za 0:1. Desetak minuta kasnije nova promjena na semaforu, ovog puta u korist domaće momčadi nakon što se najbolje u kaznenom prostoru snašao Tavares. U toj akciji obrana Troyesa napravila je dosta grešaka, a Zelenorćanin je bez većih problema poslao loptu u praznu mrežu s nekoliko metara nakon što mu se ona odbila direktno u noge.

S tim rezultatom otišlo se na odmor, a desetak sekundi nakon što se utakmica nastavila Dijon je preokrenuo rezultat, a drugi pogodak na utakmici postigao je Tavares. Ovog puta Zelenorćanin se sjajno snašao u teškoj situaciji. S čuvarem na leđima petom je poslao loptu u mrežu koju mu je poslao Chang-Hoon Kwon. Pet minuta kasnije susret je riješen, asistent drugog pogotka Chang-Hoon Kwon upisao se u strijelce i tako postavio konačnih 3:1.

Dijon se s nova tri boda izjednačio s grupom klubova koji imaju 15 bodova, a na 12. mjestu zamijenio je upravo Troyes. Troyes je pao za jedno mjesto, sada je 13., s isto bodova koliko i Dijon. U narednom kolu Dijon dočekuje Toulouse, Troyes Angersa.

U preostala dva susreta nije bilo pobjednika, Angers je po osmi put ove sezone odigrao neodlučeno, ovog puta na gostovanju kod Guingampa. Utakmica je završila 1:1, a oba pogotka postignuta su u prvom dijelu susreta, u razmaku od deset minuta. Hrvatski nogometaš Mateo Pavlović odigrao je cijeli susret za goste. Camara je u 14. minuti doveo domaće u vodstvo, dok je Andreu u 24. izjednačio na, kako će se kasnije pokazati, konačnih 1:1. Guingamp je posljednjih pola sata igrao s igračem manje, zbog dva žuta kartona igru je morao napustit Deaux. Utakmicu bez pogodaka odigrali su Toulouse i Metz, pa je tako Metz stigao do tek četvrtog boda ove sezone. Konkurencija mu izmiče, najbliži susjedi su na osam bodova prednosti, pa je pravo vrijeme da se Metz okrene pobjedama ako misli i naredne godine igrati Ligue 1.