Branimir Korać • utorak, 21.11.2017.

Nakon što je prebačen u G-League, Ante Žižić odigrao je prvu utakmicu i odmah upisao double-double učinak u porazu Canton Chargea protiv Fort Wayne Mad Antsa...

Ante Žižić dobro je odradio utakmicu protiv Fort Wayne Mad Antsa, ali Canton Charge ipak nije uspio doći do pobjede. Mad Antsi slavili su 91:78, a Žižić je bio među najboljim pojedincima kod domaćina.

Hrvatski centar krenuo je u startnoj petorci i oduzeo dobar dio minutaže Kendricku Perkinsu, a za 28 minuta ubacio je 14 poena (5/12 za dva) i uhvatio 16 skokova čime je bio daleko najbolji skakač susreta, nitko drugi nije ubilježio dvoznamenkasti broj skokova.

Osim Žižića još se istaknuo JaCorey Williams s 20 poena i osam skokova dok ostali nisu bili na visokoj razini. Posebno se to odnosi na Marcusa Thorntona koji je privatizirao utakmicu i šutirao 4/20 od čega 0/11 za tricu.

Kod Mad Antsa CJ Fair ubacio je 26 poena uz pet skokova dok su po 13 poena dodali Jarrod Uthoff (šest skokova) i Walter Lemon.

Ako Cavsi ne povuku Žižića iz G-League, sljedeću utakmicu igrat će 26. studenog protiv Long Island Netsa.