Juniorska nogometna Liga prvaka: Šahtar, Feyenoord i Leipzig iznenadili, Liverpool osigurao osminu finala

Sportnet • srijeda, 22.11.2017.

Odigrane su utakmice petog kola juniorske nogometne Lige prvaka u skupinama od E do H. U osam odigranih utakmica postignuta su 24 pogotka, od toga 3 gola po utakmici. Iz ovog kola vrijedi istaknuti pobjedu Šahtara iz Donjecka na gostovanju kod Napolija te remije Feyenoorda i Leipziga na gostovanjima kod Manchester Cityja odnosno Monaca.

Spartak Moskva je u Moskvi nadigrala i uvjerljivo pobijedila Maribor te praktički osigurala plasman u play – off. Dva pogotka postigli su Maksim Kalačevskii i Aleksandr Rudenko, a jedan pogodak postigao je Ilja Mazurov. Liverpool je na stadionu Jose Ramon Cisneros Palacios u Sevilli s igračem više pobijedio Sevillu 4:0 i osigurao plasman u osminu finala. Već u prvoj minuti Liam Millar doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 39. minuti Herbie Kane povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. U 51. minuti Rhian Brewster postigao je pogodak za 0:3. U 90. minuti branič Seville Enrique Rios dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton zbog prekršaja nad veznjakom Liverpoola Paulom Glatzelom. Konačnih 0:4 postavio je Bobby Adekanye u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Šahtar Donjeck je na stadionu Pasquale Ianniello u Frattamaggioreu pobijedio Napoli 2:1. U 40. minuti Oleksij Kaščuk doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. U 71. minuti Kirilo Meličenko povećao je prednost gostiju na 0:2. Sedam minuta kasnije Alessio Zerbin smanjio je prednost Šahtara na 1:2, što je bio konačan rezultat dvoboja. Manchester City i Feyenoord su na stadionu Mini u Manchesteru odigrali bez pogodaka i podijelili bodove.

Porto je na stadionu Sariyer Yusuf Ziya Onis u Istanbulu pobijedio Bešiktaš 1:0 pogotkom Dioga Leite u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Monaco i Leipzig su na stadionu u La Turbiji odigrali 2:2. U 15. minuti Lukas Kruger doveo je gostujuću momčad u vodstvo od 0:1. U 41. minuti Nabil Alioui izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i vodstvo domaćinima donio je Alioui u 75. minuti pogotkom za 2:1. Alioui je ujedno postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Šest minuta poslije Niclas Stierlin postavio je konačnih 2:2. U prvoj minuti sudačke nadoknade vratar Leipziga Toni Stahl obranio je kazneni udarac Adrienu Bongiovanniju. Porto i Monaco osigurali su prolaz dalje.

Tottenham je na trening – igralištu Dortmund Brackel u Dortmundu pobijedio Borussiju Dortmund 3:1 i praktički osigurao prolaz dalje. Sva četiri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Već u sedmoj minuti Samuel Shashoua doveo je Tottenham u vodstvo od 0:1. U 18. minuti Jaden Brown povećao je prednost gostujuće momčadi na 0:2. U 30. minuti Emre Aydinel smanjio je prednost gostiju na 1:2. Konačnih 1:3 postavio je Kazaiah Sterling u 44. minuti. Real Madrid je na stadionu Makarion u Nicosiji pobijedio APOEL 3:0. U desetoj minuti Dani Gomez doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 27. minuti Oscar je povećao prednost gostiju na 0:2. U 89. minuti Oscar je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 0:3.

Rezultati petog kola juniorske nogometne Lige prvaka:
Skupina E: Spartak Moskva – Maribor 5:0 (Kalačevskii 32, 39, Rudenko 47, 76, Mazurov 72), Sevilla – Liverpool 0:4 (Millar 1, Kane 39, Brewster 51, Adekanye 90+2).

Poredak:
1. Liverpool 12
2. Spartak M. 8
3. Sevilla 5
4. Maribor 3

Skupina F: Napoli – Šahtar Donjeck 1:2 (Zerbin 78/Kaščuk 40, Meličenko 71), Manchester City – Feyenoord 0:0.

Poredak:
1. Man. City 13
2. Feyenoord 6
3. Napoli 4
4. Šahtar D. 4

Skupina G: Bešiktaš – Porto 0:1 (Diogo Leite 45+3), Monaco – Leipzig 2:2 (Alioui 41, 75/Kruger 15, Stierlin 81).

Poredak:
1. Porto 12
2. Monaco 10
3. Bešiktaš 4
4. Leipzig 2

Skupina H: Borussia Dortmund – Tottenham 1:3 (Aydinel 30/Shashoua 7, Brown 18, Sterling 44), APOEL – Real Madrid 0:3 (Dani Gomez 10, Oscar 27, 89).