Futsal Dinamo pregazio i Alumnus, Crnica iznenadila Novo Vrijeme

Sportnet • nedjelja, 26.11.2017.

U 8. kolu 1. HMNL, Futsal Dinamo je upisao sedmu uzastopnu pobjedu. S visokih 6:1 bili su bolji od Alumnus FutsalFera pred svojima navijačima u Kutiji šibica te su time preuzeli drugo mjesto na tablici. Bio je ovo osmi gradski derbi između ova dva suparnika, i osma pobjeda Plavih.

Poveo je Alumnus u petoj minuti preko Saše Ledinščaka iz slobodnog udarca. Dvije minute kasnije Mihovil Prgomet vraća stvari na početak, a onda na scenu stupa Davor Kanjuh. Najprije je lobom okončao lijepu akciju Futsal Dinama, a potom i gromovito pogodio rašlje iz slobodnog udarca za 3:1.

Rezultat je to s kojim se otišlo na poluvrijeme. Posao su u drugom dijelu završili Vedran Matošević, Kristijan Grbeša i Kristian Čekol za uvjerljivu pobjedu. Valja napomenuti i kako je ovo Matoševiću, standardnom hrvatskom reprezentativcu, bila prva utakmica nakon gotovo pola godine izbivanja.

"Bila je ovo vrlo bitna pobjeda. Iako rezultat sugerira drugačije, bilo je jako teško. Nadam se da ćemo nastaviti u dobrom ritmu, kako bi bili nagrađeni s plasmanom na jedno od prva dva mjesta uoči doigravanja", rekao je Prgomet, jedan od strijelaca, nakon susreta.

Vrgorac je na domaćem terenu lako svladao dubrovački Square 6:1, a junak je bio Saša Subotić s četiri postignuta gola. Iako je vodila 4:2 do predzadnje minute, Crnica se ipak morala zadovoljiti tek bodom protiv Novog Vremena. Split Tommy i dalje drži prvu poziciju, a novu pobjedu upisali su protiv desetkovanog Osijeka (3:1). Brod 035 je pregazio Albonu-Potpićan 98 s čak 10:2 te dodatno zacementirao Istrane na dno prvenstvene ljestvice.