Luka Medić • subota, 25.11.2017.

U 14. kolu Ligue 1 odigrano je šest dvoboja, a u pet slavili su domaćini. Caen je pogotkom Santinija slomio Bordeaux, dok je Amiens jedini slavio na gostovanju. S 2:0 bio je bolji od Metza...

Nakon uvjerljivog poraza od Marseillea i remija s Nicom, Caen se vratio pobjedama. Do sedmog slavlja ove sezone Caen je stigao protiv Bordeauxa pogotkom hrvatskog reprezentativca Ivana Santinija. Bordeaux je tako nastavio negativan niz. Nakon slavlja protiv Guingampa prije točno dva mjeseca Bordeaux je upisao pet poraza i dva remija te se sve više približava začelju tablice. Santini je u novoj pobjedi svog kluba ponovno dobio 90 minuta, a pogodak odluke postigao je u 28. minuti susreta. Rodelin je poslao preciznu loptu prema drugoj stativi, dva domaća igrača bila su u zaleđu, no ne i Santini koji je nadskočio svog čuvara i poentirao za novu pobjedu svog kluba.

S nova tri boda Caen je skočio na šesto mjesto koje drži s 22 osvojena boda, dok je Bordeaux na 13. mjestu sa 17 bodova. U idućem kolu Caen gostuje kod Strasbourga, dok će Bordeaux dočekati Saint Etienne.

Angers je u dosadašnjih 13 susreta čak osam puta odigrao neriješeno, no na nezgodnom gostovanju god Troyesa upisao je četvrti poraz u ovoj sezoni. Domaćini su bili bolji većim dijelom susreta i na koncu su zasluženo stigli do pobjede. Hrvatski nogometaš u dresu Angersa Mateo Pavlović odigrao je svih 90 u novom porazu svoje momčadi.

Troyes je poveo u 12. minuti nakon brze akcije u kojoj je Darbion preciznom loptom pronašao Khaouija, a napadač domaćih je s vrha kaznenog prostora pogodio za 1:0. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Troyes je povećao prednost, a strijelac je bio koreanac Hyun-Jun. Na samom kraju utakmice Troyes je stigao i do trećeg pogotka nakon što je stoper gostiju Thomas poslao loptu u svoju mrežu.

Troyes je s nova tri boda skočio za tri mjesta i sada je 11. s 18 osvojenih bodova. Angers je na 17. mjestu i ima 14 bodova. U idućem kolu Troyes gostuje kod PSG-a, Angers će pak dočekati Rennes.

Montpellier je bez puno problema pred svojim navijačima slavio protiv Lillea s 3:0, a domaćini su sva tri pogotka postigli u prvih pola sata igre. Prvi pogodak na utakmici postigao je Roussillon nakon povratne lopte Lasnea u petoj minuti susreta. Strijelac prvog pogotka bio je asistent kod drugog pogotka u 26. minuti . Roussillon je probio po lijevoj strani i ubacio loptu u peterac gdje se nalazio Sio koji je povećao prednost. Pet minuta kasnije postavljen je konačan rezultat, a strijelac je bio Ninga.

Montpellier se s nova tri boda popeo do sedmog mjesta. Nakon 14 utakmica ima 20 bodova. Lille s 12 bodova drži pretposljednje, 19. mjesto.

U preostalim susretima Rennes je kao domaćin s 2:1 slavio protiv Nantesa i tako se vratio u gornji dio tablice, dok je Nantes ostao peti. Dvostruki strijelac u pobjedi Rennesa, četvrtoj u posljednjih pet utakmica, bio je Khazri. Jedini pogodak za Nantes postigao je Sala iz kaznenog udarca. U idućem kolu Nantes igra derbi s Monacom, dok će Rennes u goste kod Angersa.

Dijon je na svom stadionu s 3:1 slavio protiv Toulousea. Strijelci za Dijon bili su Chanh-Hoon, Xeka i Said, dok je Delort postigao počasni pogodak za goste. Dijon je tako skočio na 12. mjesto koje rži s 18 bodova, dok je Toulouse 14. s dva boda manje. Za tjedan dana Dijon gostuje kod Amiensa, Toulouse će dočekati Nicu.

Amiens je gostovao kod posljednjeg Metza, a kući se vraća s punim plijenom. Strijelci za petu Amiensovu pobjedu ove sezonu bili su Konate i Zungu. Amiens je tako upisao drugu uzastopnu pobjedu i s 18 bodova drži deseto mjesto. Metz je posljednji sa svega četiri boda. U idućem kolu Amiens dočekuje Dijona, Metz dočekuje Marseille.