Saint-Étienne
Saint-Étienne 2:2 Strasbourg
Strasbourg

Luka Medić • subota, 25.11.2017.

U 14. kolu francuske Ligue 1 Saint Etienne i Strasbourg podijelili su bodove odigravši 2:2. Iako su domaćini dva puta imali prednost, uporni gosti su se dvaput vraćali i tako stigli do zasluženog boda...

Što se događa sa Saint Etienneom? Ulazak u sezonu bio je dobar, u prvim kolima poražen je tek od PSG-a. No, onda je prije mjesec dana krenula crna serija koja sada iznosi šest utakmica bez pobjede. Četiri poraza, od čega su dva domaća, jedan od Montpelliera i ona blamaža protiv Lyona, te dva remija pokazuju kako se Saint Etienne već dobro udaljio od Europe. Uz to izbačen je i iz Liga kupa i to od Strasbourga nakon jedanaesteraca. A upravo je Strasbourg u 14. kolu gostovao kad Saint Etiennea, a utakmica je završila bez pobjednika, 2:2.

U prvom dijelu mreže su mirovale sve do posljednjih pet minuta igre, a onda je svaka momčad postigla po jedan gol. Prvo je Hermani fenomenalnim pogotkom s 20-ak metara nakon duplog pasa s Paquetom doveo Saint Etienne u vodstvo u 41. minuti, no samo četiri minute kasnije Aholou se najbolje snašao u gužvi i izjednačio rezultat taman pred odlazak na odmor.

U prvom dijelu na pogotke se čekalo sve do posljednjih pet minuta, a u drugom oba pogotka su pala u prvih 15-ak minuta. I ponovno po jedan na svakoj strani. Prvo je asistent prvog pogotka Saint Etiennea, Monnet-Paquet po drugi puta doveo domaćine u vodstvo nakon velike greške gostujuće obrane u 56. minuti, a sedam minuta kasnije Strasbourg je ponovno izjednačio, i to iz kaznenog udarca nakon što je Florentin Pogba u svom kaznenom prostoru srušio stopera gostiju Konea. Stariji brat Pogba za taj prekršaj dobio je opomenu, a precizan izvođač za konačnih 2:2 bio je Martin.

Saint Etienne tako je stigao do nove domaće blamaže. U osam utakmica, koliko je odigrao pred svojim navijačima u dosadašnjem dijelu sezone, osvojio je svega 12 bodova. S ukupno 19 bodova nalazi se na šestom mjestu, ali postoji velika mogućnost da do kraja vikenda padne za koju poziciju. Strasbourg je još uvijek u zoni ispadanja, s 14 bodova drži 18. poziciju. U Ligue 1 to mjesto donosi dodatne kvalifikacije. No, do toga ima još previše utakmica da bi se sada prognozirao konačan ishod, a u sljedećem kolu Saint Etienne ide na noge Bordeauxu, dok će Strasbourg dočekati Santinijev Caen.