Bundesliga, 13. kolo, 26.11.2017, 15:30 h
Hamburger SV
Hamburger SV 3:0 Hoffenheim
Hoffenheim

Luka Medić • nedjelja, 26.11.2017.

U 13. kolu Bundeslige HSV je pred svojim navijačima ugostio Hoffenheim, a domaći sastav do punog plijena stigao je visokom pobjedom 3:0...

Nakon ispadanja iz Europe, Hoffenheim je upisao i treći prvenstveni poraz. Sredinom tjedna na gostovanju kod Brage njemački sastav primio je tri gola, a isto mu se dogodilo i u 13. kolu domaćeg prvenstva. Hoffenheim je gostovao kod HSV-a, a sa sjevera Njemačke doma se vraća s uvjerljivim porazom i propuštenom prilikom da se približi vodećem Bayernu na šest bodova. HSV iskoristio je zgusnut raspored momčadi iz Baden-Württemberga i stigao je do zaslužena tri boda. Andrej Kramarić odigrao je posljednjih pola sata u novom porazu svoje momčadi.

HSV je poveo već u petoj minuti susreta. Kostić je u kaznenom prostoru pronašao Santosa, a Brazilac je ubacio loptu pred vrata gostiju. Stoper Hoffenheima Akpoguma pokušao je izbaciti tu loptu van terena, no loše ju je zahvatio i poslao ju je ispod Baumanna u vlastitu mrežu za vodstvo domaćih 1:0.

U ostatku prvog dijela HSV je igrao oprezno, držao je prednost i kontrolirao igru. Priliku za povećanje pred kraj prvih 45 minuta imao je Kostić, no taj pokušaj obranio je Baumann. Gosti nisu stvorili previše prilika u prvom dijelu, okušao se tek Gnabry, no njegov pokušaj završio je pored vrata. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću domaćih 1:0.

I u drugi dio je bolje ušao HSV. Nakon pet minuta igre u nastavku moglo je biti 2:0 za domaćine, Wood je nakon solo-prodora pucao na gol, no njegov pokušaj zaustavila je vratnica. Hoffenheim nije izgledao dobro, u nadi da može pomoći momčadi u posljednjih pola sata, Nagelsmann je uveo Kramarića. Priliku za izjednačenje Hoffenheim je propustio u 71. minuti, kada je Matheina obranio pokušaj Schultza.

U posljednjih 15 minuta igre HSV je postigao još dva pogotka i tako zaključio utakmicu. Prvo je u 75. minuti Kostić sa skoro 30 metara pogodio za 2:0. Domaćini su imali slobodni udarac, Baumann je postavio samo jednog igrača u živi zid. Srpski nogometaš prihvatio je bačenu rukavicu, odlučio je izravno tući na vrata i nije pogriješio. Projektil je završio u donjem desnom kutu. Točku na i postavio je Jung u 88. minuti, a ponovno sve zasluge idu asistentu prvog i strijelcu drugog pogotka, Filipu Kostiću. Kostić je prošao pored dvojice na lijevoj strani i ubacio u kazneni prostor. Diekmeier je bio najviši u skoku, spustio je loptu za Junga koji je udarcem iz prve s desetak metara probio Baumanna i potvrdio pobjedu svoje momčadi.

Poraz će sigurno teško pasti Hoffenheimu koji je propustio iskoristiti kikseve Borussije i Bayerna i skočiti na peto mjesto. Porazom je pao na sedmo mjesto s 20 osvojenih bodova. HSV je novom pobjedom zadržao 15. mjesto, a u 13 kola osvojio je isto toliko bodova. Za tjedan dana HSV čeka derbi začelja protiv Freiburga, dok će Hoffenheim dočekati drugoplasirani Leipzig.