Šibenik ostao na stopostotnom učinku slavljem nad Vrijednosnicama Osijek

Petar Jenjić • petak, 08.12.2017.

Šibenik je uz Cedevitu ostao jedina neporažena momčad ove sezone u HT Premijer ligi. Danas je u sklopu devetog kola na domaćem parketu svladao Vrijednosnice Osijek rezultatom 74:62, u dvoboju u kojem se nijednom tijekom susreta nije našao u zaostatku...

Ne pretjerano dramatična utakmica odigrana je u Šibeniku gdje je istoimeni domaćin nastavio s pobjedama ove sezone. U sklopu devetog kola HT Premijer lige svladao je Vrijednosnice Osijek rezultatom 74:62 i uz Cedevitu ostao jedina neporažena momčad ove sezone.

Šibenčani se nijednom tijekom susretu nisu našli u zaostatku protiv Brokera koji ipak nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti. Vodili su gotovo svih 40 minuta i zasluženo upisali novu pobjedu. Stopostotan učinak u prvenstvu bit će na velikom ispitu 17. prosinca kada gostuju kod Zadra.

Domaćin je vodio od samog početka, a nakon tri minute već je imao devet poena viška (12:3). Držao je Šibenik prednost na svojoj strani, no Brokeri se nisu predavali pa su ubačajem Domagoja Vrkića stigli na samo poen zaostatka (19:18). Ipak, priključak nije dugo potrajao, Šibenčani su se vratili na nešto osjetniju prednost, a poluvrijeme su zaključili s dvoznamenkastom razlikom nakon trice Domagoja Bašića (34:23).

Nastavak susreta nije ponudio prevelike promjene na rezultatu jer je Šibenik bez većih problema održavao stečenu prednosti. Tri minute prije kraja Brokeri su došli na osam poena minusa (66:58), no više od toga nije išlo za Osječane koji su tako upisali šesti poraz sezone.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Luka Pandurić s 22 poena, dok je Domagoj Bašić dodao 15 koševa. Goste je predvodio Venkatesha Jois s 19 koševa i 14 skokova, Domagoj Vrkić dodao je 12 poena i pet skokova.