Petar Jenjić • utorak, 12.12.2017.

Odigrana su tri susreta osmog kola Eurokupa. Vrijednu pobjedu kojom će i ovo kolo zaključiti na prvom mjestu skupine upisao je ASVEL, dok Galatasaray pred svojim navijačima nije imao prevelikih problema protiv Budućnosti...

U skupini B do treće pobjede stigao je Galatasaray koji je pred svojim navijačima svladao crnogorsku Budućnost i tako joj nanio četvrti poraz u sezoni. Sama utakmica nije bila toliko napeta jer je turska momčad kontrolirala rezultat tijekom svih 40 minuta. Iako je na poluvrijeme otišao sa sedam poena viška, domaćin se u nastavku susreta ponovno vratio na dvoznamenkastu razliku i do kraja dvoboja je zadržao.

Dwight Hardy s 22 poena predvodio je Galatasaray do pobjede, po 14 poena dodali su Scotty Hopson i Jordan Taylor. Najbolji je kod gostiju bio Aleksa Ilić s 13 koševa i osam skokova.

Drugu pobjedu nad Zenitom ostvario je ASVEL, ovoga puta na gostujućem parketu, francuska momčad slavila je rezultatom 92:89 i tako osigurala barem diobu prvog mjesta na kraju osmog kola. Susret je bio izjednačen do same završnice, a ključnim se pokazala trica Justina Harpera 18 sekundi prije kraja kojom je gostima donio dva poena viška (89:87). Pobjedu gostiju potvrdio je DeMarcus Nelson koji je presjekao jedno dodavanje i položio za slavlje.

Goste je do slavlja predvodio Justin Harper s 18 poena, dok je Alpha Kaba dodao 17 koševa i devet skokova. Zenitu nije pomogao niti Sergej Karašev koji je susret zaključio s 27 poena.